LATO aicina uz diskusiju ar Brūsu Džeksonu

01.03.2012. 15:40

Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar NATO Publiskās diplomātijas nodaļu un Konrāda Adenauera Fondu aicina visus interesentus apmeklēt diskusiju ar bijušo ASV NATO Komitejas prezidentu un pašreizējo Project on Transitional Democracies prezidentu Brūsu Džeksonu (Burce Jackson). Diskusija notiks trešdien, 7.martā plkst. 17:00 Albert Hotel konferenču zālē „Space”, 11.stāvā, Dzirnavu ielā 33, Rīga (kartē).

Diskusijā „From Bucharest to Chicago: An Echo for the Easter Partners” pieredzes bagātais Brūss Džeksons centīsies skaidrot atbildes saistībā par turpmāko NATO paplašināšanos, alianses uzdevumiem Čikāgas samitā un citiem aktuāliem jautājumiem NATO iekšienē.

Bukarestes samita laikā 2008.gadā Albānija un Horvātija saņēma uzaicinājumu kļūt par NATO dalībvalstīm, un 2009.gadā valstis arī tika uzņemtas NATO saimē. Tai pašā laikā arī Ukraina un Gruzija vēlējās pēc iespējas ātrāk kļūt par NATO dalībvalstīm, bet tām tika dots tikai solījums, ka tās nākotnē par tādām kļūs. Kas ir mainījies četrus gadus pēc šī samita? Vai Ukrainai un Gruzijai Čikāgas samits var nest progresu attiecībā uz iestāšanos NATO? Vai Austrumu partnerības valstīm iestāšanās NATO vēl joprojām ir aktuāls jautājums?

Diskusija notiks angļu valodā, un tajā aicināti piedalīties visi interesenti, iepriekš piesakoties pa tālruni 29328918, e-pastu elina@lato.lv vai aizpildot elektronisko reģistrācijas formu. Vietu skaits ir ierobežots!