Iznācis žurnāls “Latvija 2011. Mūsu skatījums”

24.03.2012. 15:19

Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Krievijas nevalstisko organizāciju ,,Starptautiskie dialogi’’ divu gaidu laikā ir veiksmīgi īstenojušas 3 Krievijas jauniešu vizītes Latvijā projekta “Krievijas jauno līderu vizīte Latvijā” ietvaros. Projekta mērķis bija Krievijas jauniešiem sniegt objektīvu informāciju par Latvijā notiekošajiem politiskajiem, sociālekonomiskajiem, militārajiem un kultūras procesiem.

2011. gadā Latvijā viesojās 25 jaunieši – studenti un jaunie profesionāļi politikā, uzņēmējdarbībā, jurisprudencē un NVO sektorā. Katrs jaunietis pārstāvēja atšķirīgu Krievijas Federācijas reģionu, tādējādi jaunie līderi bija mērojuši tālu ceļu -pat no Magadanas un Omskas.

Lai nokļūtu uz Latviju, jaunieši piedalījās eseju konkursā: „Kāpēc es vēlos aizbraukt uz Latviju”, bet, atgriežoties mājās, viņu uzdevumus bija aprakstīt savas domas, sajūtas un emocijas pēc viesošanās Latvijā. Tāpat kā pagājušā gadā tas viss tika apkopots rakstu krājumā “Latvija 2011. Mūsu skatījums”.

Šī gada 1. martā Latvijas vēstniecībā Maskavā norisinājās projektam un rakstu krājumam veltīts pasākums, kurā satikās jaunieši no abām 2011. gadā organizētajām vizītēm. Izdevuma prezentācijas pasākumu vēstniecībā atklāja Latvijas vēstnieks Krievijas Federācijā Edgars Skuja, Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Andris Razāns, un „Atvērtā kluba Starptautiskais dialogs” izpilddirektors Grigorijs Amnuels.

Pasākumā valdīja patiesa cieņa un prieks par abu valstu attiecību stiprināšanu. Izdevums “Latvija 2011. Mūsu skatījums” ir apliecinājums, ka projekts ir ļoti nozīmīgs solis nepatiesu stereotipu, kas valda starp kaimiņvalstīm, laušanā. Jaunieši savās esejās raksta, ka vizīte Latvijā veicināja ne tikai profesionālā līmeņa paaugstināšanos, bet arī starpkultūru attīstību. Viens no jaunajiem līderiem rakstīja, ka nekad neaizmirsīs Ūdenslīdēju skolas Liepājā kapteiņa teikto: “Kāda starpības, kas tu esi: krievs vai latvietis, galvenais ir palikt cilvēkam!”

Esam patiesi pateicīgi visiem, kas palīdzēja projekta attīstībā un realizācijā. Ticība dara lietas iespējamas, nevis vieglas. Mēs ceram, ka kopīgiem spēkiem arī šogad sagaidīsim rakstu krājumu “Latvija 2012. Mūsu skatījums”.

Žurnāls “Latvija 2011.Mūsu skatījums” e-versijā (PDF).

Panākumus un izdošanos vēlot,

Katrīna Allikas

LATO projektu vadītāja

Foto no pasākuma Latvijas vēstniecībā Maskavā: