LATO aicina jauniešus piepildīt vasaru

22.05.2012. 17:09

Šajā vasarā LATO aicina jauniešus laiku izmantot lietderīgi un uzkrāt pieredzi, jaunas zināšanas, piedaloties vasaras skolā Azerbaidžānā vai starptautiskā jauniešu seminārā Portugālē. Apvieno lietderīgo ar patīkamo un piesakies jau tagad!

LATO aicina studentus, pētniekus, NVO vai valsts institūciju pārstāvjus līdz 35 gadu vecumam pieteikties dalībai starptautiskajā NATO vasaras skolā, kas notiks Baku, Azerbaidžānā no 1.līdz 7.jūlijam. Azerbaidžānā šādas sesijas notiek divreiz gadā – vasarā un ziemā, un tajās jaunieši piedalās jau kopš 2003.gada. Vasaras skolā jauniešiem būs iespēja piedalīties izglītojošos semināros, darba grupās, diskusijās un simulācijas spēlēs, lai labāk izprastu NATO lēmumu pieņemšanas procesu. Šīs vasaras skolas galvenā uzmanība tiks fokusēta uz krīžu reaģēšanu – tam, vai, kā un ar kādiem līdzekļiem starptautiskā sabiedrība ir gatava reāģēt uz pēkšņiem, negaidītiem satricinājumiem.

Vasaras skolas dalībniekiem tiek segtas dzīvošanas un ēdināšanas izmaksas, un tāpat ir iespēja saņemt stipendiju daļēju ceļa izdevumu segšanai, bet šajā sakarā ir nepieciešams sazināties ar organizatoriem personiski. Pieteikšanās ir līdz 3.jūnijam! Vairāk informācija par pieteikšanās kārtību, vasaras skolas programmu un izmaksām ir meklējams šeit – http://ej.uz/Azerbaijan

Lieliska iespēja ir arī jauniešiem domāts starptautiskais seminārs Portugālē, kurš notiks no 23.līdz 30.jūlijam. Tā laikā jaunieši uzkrās zināšanas par aizsardzības, drošības un NATO jautājumiem. Lai gan seminārs ir lielākoties ir plānots kā akadēmisks pasākums ar konferencēm un debatēm, tomēr tas tiks papildināts ar plašu sociālo aktivitāšu plānu, piemēram, tiks apmeklēta Gaisa spēku aviācijas bāze. Semināra mērķis ir arī neformālā darba atsmofērā veicināt jauniešu kontaktu veidošanos, kas, iespējams, var noderēt arī profesionālajā karjerā.

Semināra pilnā programma būs pieejama jūnija sākumā, taču var rēķināties, ka Portugālē pavadīto dienu laikā būs iespēja dzirdēt aizraujošas lekcijas, piedalīties interesantās darba grupās un iesaistīties debatēs par jauno draudu izcelšanos, kodolieroču neizplatīšanu, Čikāgas samita svarīgākajiem iznākumiem un vēl daudz ko citu! Pieteikšanās ir līdz 16.jūnijam! Detalizētāka informācija par paredzēto semināru Portugālē ir pieejama šeit, taču pieteikšanās formu var lejupielādēt šeit.