<!–:lv–>NATO samits Čikāgā<!–:–><!–:en–>NATO Summit 2012 in Social Media<!–:–>

18.05.2012. 15:05

Jau pēc pāris dienām Čikāgā sāksies kārtējais NATO samits, kurā dalībvalstu līderi spriedīs par pasaules spēcīgākās militārās organizācijas nākotnes izaicinājumiem. Izmaiņas starptautiskajā sistēmā ir ietekmējušas arī NATO un daudziem ieviesusi bažas par sekmīgu alianses darbību. LATO aicina 20.un 21.maijā sekot līdzi pasaules līderu debatēm un lēmumiem, jo tie tiešā veidā ietekmēs arī Latvijas drošības jautājumus.

Līdztekus tādiem NATO dalībvalstu līderiem kā ASV prezidents Baraks Obama, Vācija kanclere Angela Merkele, Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons, šajā Čikāgas samitā piedalīsies arī tādas augsta līmeņa amatpersonas kā Afganistānas prezidents Hamids Karzai, Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili, Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs, ANO ģenerālsekretārs Bans Kimuns. Latvijas oficiālie pārstāvji ir Valsts prezidents Andris Bērziņš un premjerministrs Valdis Dombrovskis. Darba vizītē uz Čikāgu ir devies arī aizsardzības ministrs Artis Pabriks un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičš. Vairāk informācijas gan par samita dalībniekiem, gan dienaskārtību var meklēt Čikāgas samita oficiālajā mājas lapā – www.chicagonato.org

Kā visātrāk var uzzināt par jaunumiem no Čikāgas? Informācijas izplatīšanai NATO sola izmantot plašu sociālo mediju loku, lai interesenti varētu izvēlēties sev tīkamāko. Mēs iesakām:

  

Iesasties debatēs un sociālajos medijos viedokli izsaki arī Tu!

Pirms samita sākuma piedāvājam jums noskatīties Aizsardzības ministrijas pirms kāda laika sagatavoto video par to, kuri gaidāmajā samitā ir būtiskākie jautājumi tieši Latvijai.  Zemāk redzamajā video viedokli izsaka arī LATO valdes priekšsēdētājs Toms Baumanis, LATO valdes priekšsēdētāja vietniece Žaneta Ozoliņa, LATO goda biedrs Ojārs Ēriks Kalniņš. Pārējos video par Čikāgas samitu meklē Latvijas Armijas youtube kanālā šeit.

Jāatzīmē, ka Čikāgas samita laikā pasaules ietekmīgākie līderi noteikti sajūtīs ciešu Latvijas klātbūtni, un ne tikai tāpēc, ka pusdienas viņu galdā servēs arī lieliskais Latvijas pavārs Mārtiņš Rītiņš. Jau kopš aprīļa uz ASV ir devusies Latvijas laikmetīgās glezniecības izstāde «Nozīmīgie Latvijas laikmetīgie mākslinieki». Izstādē būs apskatāmi kopumā 36 mākslas darbi, ko radījuši deviņi mākslinieki  – Ernests Kļaviņš, Kaspars Brambergs, Harijs Brants, Andris Eglītis, Ieva Iltnere, Daiga Krūze, Leonards Laganovskis, Inga Meldere un Miervaldis Polis. Kopā arī ASV – Baltijas fonda līdzpriekšsēdētāju, šīs izstādes organizēšanā aktīvi iesaistījās un palīdzēja arī LATO.