Publiskā diskusija ar ASV ekspertiem „Jaunais Zīda ceļš: Iespējas un Izaicinājumi”

03.05.2012. 13:22

Latvijas Transatlantiskā organizācija aicina pirmdien, 7. maijā plkst.15.15, LU Akadēmiskās bibliotēkas Lielajā zālē (2. stāvs) piedalīties diskusijā ar trīs augsta līmeņa ASV ekspertiem „Jaunais Zīda ceļš: Iespējas un Izaicinājumi”.

Diskusiju, kas veltīta Centrālāzijas jautājumiem, organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā. 2011. gadā ES Padome apsprieda pārejas procesu Afganistānā -karaspēka izvešanu no valsts un atbildības nodošanu Afganistānas valdības rokās līdz 2014. gadam. Diskusijas laikā paredzēts noskaidrot par ASV lomu Afganistānā pēc 2014. gada, kā arī to, kā pārmaiņas ietekmē Latviju. Eksperti atbildēs uz jautājumiem, kā ASV plāno atbalstīt sociālo un ekonomisko attīstību un piedalīties drošības garantēšanā Afganistānā. Tāpat tiks noskaidrota ASV loma Centrālāzijas ceļā uz demokrātisku valsts pārvaldi, cilvēktiesību ievērošanu, valsts izaugsmi un tranzīta attīstību.

Diskusijā piedalīsies:

Sjūzena Eliota (Susan M. Elliott) -ASV Valsts sekretāra vietniece Dienvidāzijas un Centrālāzijas jautājumos. S.Eliota ir strādājusi par Ministru padomnieci politiskajos jautājumos Maskavā. Viņai ir plašas zināšanas par Kaukāza reģionu un Centrālāzijas jautājumiem, jo 1994. -1995. gadā S. Eliota veidoja reportāžas par reģionos notiekošajiem konfliktiem.

Rons Maklarens (Ron J. MacLaren) –Kontradmirālis, Apvienotā ārkārtas pasākumu plānošanas apgādes atbalsta biroja direktors. R. Maklarenam ir plaša militārās karjeras pieredze. Viņš ir strādājis par flotiles admirāli, komandieri, kā arī vadījis vairākus nozīmīgus militāros objektus. Viņa pieredze saistās ar loģistikas, kravu pārvadājumu un tranzīta jautājumiem.

Donalds Stantons (Donald C. Stanton) -ASV Valsts sekretāra vietnieks  loģistikas un aizsardzības politikas jautājumos. D. Stantons strādājis par Āfrikas un Latīņamerikas nodaļas vadītāju ASV Jūras kara flotē. Tāpat D. Stantons darbojies kā pilots un  flotes asistents politikas jautājumos, darbojoties NATO sadarbības programmās flotes modernizācijai. D. Stantons savas karjeras laikā piedalījies dažādu drošības un stratēģiski militāro programmu izstrādē, koncentrējoties uz Japānas, Korejas, Kuveitas un Krievijas reģioniem.

Plašākas dalībnieku biogrāfijas skatīt šeit.

Diskusiju moderēs Dr.Edijs Bošs, RSU Eiropas studiju fakultātes docents, žurnālists.

Diskusijai pieteikties aicināti visi interesenti, aizpildot e-reģistrāciju (zemāk), piesakoties pa tālruni 67322883, vai nosūtot vēstuli uz e-pastu katrina@lato.lv līdz 7. maijam plkst. 11:00, norādot vārdu, uzvārdu, darba/studiju vietu vai organizāciju. Vietu skaits ir ierobežots!