<!–:lv–>ASV jūras kājinieki piedalās Baltijas jaunsargu nometnē<!–:–>

21.06.2012. 10:56

Baltijas jaunsargu nometnē ‘’Baltic Guards 2012’’ ir aizritējusi spraigākā nometnes diena, kurā dienas lielāko daļu jaunsargi pavadīja izlūkpatruļā, kura bija sadalīta divos etapos, katrs desmit kilometru garš – uz laika un uzdevumu izpildes precizitāti. Uzdevumos, ko jaunsargi veica sporta un atpūtas kompleksa ‘’Pipariņi’’ apvidū, ietilpa šaušana ar pneimatisko ieroci, virvju sistēmas pārvarēšana, attāluma noteikšana, bet pats galvenais bija orientēšanās ar karti nepazīstamā apvidū.

Visas dienas garumā nometnē uzturējās arī astoņi ASV jūras spēku kājinieki, kuri bija atbraukuši no ‘’Saber Strike 2012’’ militārajām mācībām, kuras notika Ādažu poligonā. ASV jūras kājinieki dalijās savā personiskajā pieredzē ar nometnes dalībniekiem, kā arī izveidoja šķēršļu joslu ar fiziski smagiem uzdevumiem, kādus dienot ASV jūras spēkos nākas veikt katru dienu. Visa gūtā pieredze jauniešiem kalpoja kā labs piemērs tam, cik sarežģīta, piepildīta un grūta ir ASV armijas karavīru ikdiena.

Dienas noslēgumā jaunsargiem vajadzēja prezentēt savu valsti. Lietuvieši un igauņi par savu valsti bija izveidošusi prezentācijas un papildināja to ar aizraujošu tautasdeju, kurā iesaistīja arī klātesošos skatītājus. Latviešu jaunsargi bija piegājuši šim uzdevumam vēl radošāk un savu valsti prezentēja ar A.Pumpura sarakstītā eposa ‘’Lāčpēsis’’ iestudēto ludziņu. Vakars visiem Baltijas jauniešiem noslēdzās ar patīkamu noskaņu un pikniku pie lielā nometnes ugunskura sarunās ar ASV armijas jūras kājiniekiem.

Savā uzrunā viens no ASV jūras kājiniekiem teica: ‘’Palieciet motivēti, atcerieties viss ko dariet ir priekš savas valsts. Jaunsardze ir viens no veidiem, kā jūs varat kalpot valstij un es domāju, ka jūsu vecumā tas ir abīnojami, ja jūs to darāt.’’

Pasākumu atbalsta: NATO Publiskās diplomātijas nodaļa, ASV vēstniecība Latvijā, Rīgas kuģu būvētava, Konrāda Adenauera fonds, Cēsu pilsētas dome, Taivānas misija Latvijā un Cēsu jauniešu dome. Par ekipējumu nometnes dalībniekiem parūpējās armijas un cīņas sporta preču veikals “Bunkurs 13”.

Foto no nometnes:

essay writing service recommendation

765qwerty765