<!–:lv–>Baltijas valstu jaunsargi tiksies nometnē „Baltijas sargi 2012: Cēsis cauri gadsimtiem”<!–:–><!–:en–>Camp for Baltic youth guards “Baltic Guards 2012: Cēsis through Ages” <!–:–>

14.06.2012. 16:21

Latvijas Transatlantiskā organizācija Rekrutēšanas un Jaunsardzes centrs un no 18. līdz 22. jūnijam atpūtas un sporta bāzē „Pipariņi”, Cēsīs un tās tuvākajā Gaujas nacionālā parka teritorijā organizē vasaras nometni „Baltijas sargi 2012: Cēsis cauri gadsimtiem” jaunsargu organizācijām no Baltijas valstīm – „Jaunsargi” (Latvija), „Kodututred” un „Noored Kotkad” (Igaunija) un „Šauliu sajunga” (Lietuva).

Kopumā nometnē piedalīsies pusaudži un jaunieši vecumā no 14 – 17 gadiem, 36 dalībnieki no katras Baltijas valsts, kā arī 18 Cēsu novada jaunieši, kopā – 126 dalībnieki. Nometnes mērķis ir stiprināt reģionālo identitāti, veicināt līdera prasmes jauniešiem, iesaistīt jauniešus krīzes pārvarēšanas simulācijas, veicināt izpratni par drošības un aizsardzības politiku, starptautiskajiem drošības izaicinājumiem, NATO, kā arī veicināt Baltijas jaunsargu kustību attīstību un sadarbību.

Nometnes patrons būs LR aizsardzības ministrs Artis Pabriks, kurš kopā ar ASV vēstnieci Latvijā Džūditu Gārberi un Konrāda Adenauera Fonda pārstāvi Baltijas valstīs Andreasu Kleinu būs viens no nometnes viesiem.

Pasākuma programmā paredzētas: valstu prezentācijas, viktorīnas, sporta spēles, izlūkpatruļa, šķēršļu joslas, tūrisms un orientēšanās, šaušana ar pneimatiskajiem ieročiem, ekskursijas, politiskā diskusija, nakts ugunskurs un citas aktivitātes.

Nometni „Baltijas sargi 2012: Cēsis cauri gadsimtiem” atbalsta NATO Publiskās diplomātijas nodaļa, Konrāda Adenauera Fonds, ASV vēstniecība Latvijā, Taipejas misija Latvijā, Rīgas Kuģu būvētava, Bunkurs 13, Cēsu novada pašvaldība un Cēsu novada Jauniešu dome.

Ja ir interese apmeklēt nometni „Baltijas sargi 2012: Cēsis cauri gadsimtiem”, aicinām pieteikties līdz 16.jūnijam, rakstot uz e-pastu: sandis@lato.lv vai zvanot uz tālruni 26 145 518.