Diskusija jauniešiem ar Maiklu O’Hanlonu

04.06.2012. 00:35

Latvijas Transatlantiskā organizācijas sadarbībā ar ASV vēstniecību Rīgā aicina jauniešus apmeklēt diskusiju- videokonferenci ar ārpolitikas pētnieku no Brookings institūta Vašingtonā Maiklu O’Hanlonu. Diskusija notiks 11.jūnijā ASV vēstniecība telpās, Samnera Velsa ielā 1 (kartē).

Diskusija “NATO Chicago Summit: Lessons Learned” būs veltīta aizvadītajam NATO samitam Čikāgā, kurš norisinājās ASV no 20.līdz 21.maijam. Diskusijas gaitā eksperts kopā ar jauniešiem atskatīsies uz būtiskākajiem jautājumiem, kuri tika apspriesti Alianses līderu starpā, un apkopos galvenās atziņas pēc kārtējās NATO valstu līderu tikšanās. Diskusijā tiks apspriesti tādi Latvijai svarīgi jautājumi kā pagarinātā NATO lidmašīnu patrulēšana gaisa telpā virs Baltijas arī pēc 2014.gada; Latvijas darbību Ziemeļu distribūcijas tīklā – transporta koridorā uz Afganistānu, un potenciālu caur Latviju transportēt nozīmīgu daļu ārvalstu bruņoto spēku kravu līdz ar to izvešanu no Afganistānas.

Diskusijas eksperts – Maiks O’Hanlons – ir pieredzes bagāts pētnieks, kura pētnieciskais fokuss ir vērsts uz ASV aizsardzības stratēģiju, militāro spēku izmantošanu, ASV ārpolitiku. Tāpat viņš ir vieslektors Prinstonas universitātē, profesora palīgs Džona Hopkinsa universitātē un Starptautiskais stratēģisko pētījumu institūta biedrs. O’Hanlons ir Centrālās izlūkošanas aģentūras Ģenerāļa Deivida Petreausa Ārējo padomnieku valdes biedrs.

O’Hanlons ir sarakstījis arī vairākas grāmatas, no kurām jaunākās ir

Pētnieks ir arī neskaitāmu rakstu un publikāciju autors tādos žurnālos kā The Washington PostThe New York TimesThe Los Angeles TimesThe Washington Times, un The Japan Times. Kā interesantu faktu var minēt to, ka kopš 2001.gada 11.septembra O’Hanlons sniedzis intervijas, komentārus televīzijā vai radio apmēram 2000 reižu. Tāpat viņš ir pastāvīgais komentētājs Alhurra televīzijā.

Diskusijas moderators – Mārtiņš Daugulis, RSU doktorants un lektors; Eiropas Parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa padomnieks. Diskusija ar O‘Hanlonu notiks izmantojot video-telekonferences iespējas, līdz ar to nekādi netiks ierobežotas iespējas jautājumu uzdošanai un spraigai diskusijai. Diskusijas darba valoda – angļu.

Diskusijas dalībniekus lūdzam ņemt vērā laika grafiku šim pasākumam, lai nerastos lieki pārpratumi, aizkavēšanās, ievērojot vēstniecības drošības pasākumus.

15.45 Ierašanās vēstniecībā;

16.15 Neliela ekskursija vēstniecībā

16.45 Gatavošanās diskusijai ar ekspertu

17.00 Diskusija ar Maiklu O’Hanlonu

17.50 Diskusijas nobeigums, secinājumi

Diskusijai pieteikties aicināti visi interesenti, taču priekšroka tiks dota jauniešiem, kuri pieteiksies laicīgi, jo vietu skaits vēstniecības telpās ir ierobežots. Reģistrēties pasākumam var pa tālruni 6732 2883, aizpildot e-reģistrāciju (zemāk), vai nosūtot vēstuli uz e-pastu elina@lato.lv līdz piektdienai, 8.jūnija, norādot vārdu, uzvārdu, darba/studiju vietu vai organizāciju.

Tiem,kuriem nebūs iespēja piedalīties diskusijā ASV vēstniecībā, savu jautājumu ekspertam varēs uzdot Twitter’ī, izmantojot #OHanlonRiga! Esi aktīvs un liec mums par sevi manīt!

Diskusijas norisi atbalsta NATO Publiskās diplomātijas nodaļa un Konrāda-Adenauera Fonds.