<!–:lv–>Jaunsargi piedalīsies bruņoto spēku militārajā parādē<!–:–>

22.06.2012. 12:12

Piektdien, 22. jūnijā, plkst. 14, godinot 1919. gada jūnijā Cēsu kaujās kritušos karavīrus, Cēsīs, Vienības laukumā, notiks bruņoto spēku militārā parāde. Tajā soļos Latvijas armijas un Igaunijas Aizsardzības spēku karoga vads, Instruktoru skolas, Kājnieku skolas, kā arī Zemessardzes 22. un 27.kājnieku bataljona karavīri un zemessargi. Parādi komandēs Instruktoru skolas komandieris majors Sandris Gaugers. Parādes laikā varēs vērot arī Štāba bataljona Godasardzes rotas karavīru un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) orķestra defilē programmu. Militāro parādi apmeklēs aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V), NBS komandieris ģenerālmajors Raimonds Graube, regulāro spēku un Zemessardzes vienību pārstāvji, kā arī jaunsargi, Igaunijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Mati Vārmans un Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders.

Cēsu kauju 93. gadskārtas atceres pasākumi notiks arī citviet. Godinot kritušos latviešu un igauņu karavīrus, Instruktoru skolas karavīri, Zemessardzes 22. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi, kā arī jaunsargi no plkst. 10.15 līdz plkst. 11.40 piedalīsies vairākos piemiņas pasākumos un noliks ziedus varoņu piemiņas vietās – Pārgaujas pagasta Plācī pie Ziemeļlatvijas atbrīvotāju pieminekļa, pie nezināmā karavīra kapa Amatas novada Ieriķos, pie pieminekļa Latvijas atbrīvošanas cīņās kritušajiem igauņu karavīriem Priekuļu novada Veselavas kapos, pie piemiņas akmens Pārgaujas novada Stalbē, pie Cēsu pulka Skolnieku rotas 1919. gada 6. jūnija kauju piemiņas pieminekļa pie Līvu pagastnama, pie Atbrīvošanas pieminekļa Liepā, pie igauņu nezināmā karavīra kapa Amatas novada „Veišāros”, Raiskuma kapos pie pieminekļa kritušajiem Brīvības cīņās, pie pieminekļa Brīvības cīņās kritušajiem Latvijas un Igaunijas karavīriem Priekuļu novadā pie tilta pāri Raunas upei, pie Cēsu pulka Skolnieku rotas pieminekļa Cēsīs un pie Brāļu kapa pieminekļa Cēsīs, Lejas kapos.

Cēsu kaujas bija vienas no izšķirošajām kaujām Latvijas un Igaunijas Atbrīvošanas cīņās, kad 1919.gada jūnijā apvienotais latviešu un igauņu karaspēks sakāva vācu landesvēru, kas apdraudēja Baltijas valstu pastāvēšanu.

Kā jau ziņots, tad nometnes norisi atbalsta: NATO Publiskās diplomātijas nodaļa, ASV vēstniecība Latvijā, Rīgas kuģu būvētava, Konrāda Adenauera fonds, Cēsu pilsētas dome, Taivānas misija Latvijā un Cēsu jauniešu dome. Par ekipējumu nometnes dalībniekiem parūpējās armijas un cīņas sporta preču veikals “Bunkurs 13”.

Foto no nometnes: