<!–:lv–>Jaunsargi tiekas ar ekspertiem un diskutē par ārpolitikas un drošības jautājumiem<!–:–>

22.06.2012. 11:23

Vakar, 21. jūnijā, Baltijas valstu jaunsargu nometnes „Baltijas sargi 2012: Cēsis cauri gadsimtiem” ietvaros notika politiskā diskusija par ārpolitikas un drošības politikas jautājumiem.

Pasākumā jaunsargi no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas, kā arī Cēsu novada vidusskolu audzēkņi diskutēja ar projekta patronu, aizsardzības ministru Arti Pabriku, Konrāda Adenauera fonda Baltijas valstīs vadītāju Andreasu Kleinu (Andreas Klein) un ASV vēstnieci Latvijā Džūditu Gārberi (Judith G. Garber).

Politiskajā diskusijā tika pārrunāti tādi jautājumi kā Baltijas valstu drošības izaicinājumi, Baltijas jūras reģiona kopējie ārpolitikas un drošības izaicinājumi, kā arī sadarbība transatlantiskajā telpā NATO un ES ietvaros.

Savukārt plkst. 13 Cēsu Izstāžu namā aizsardzības ministrs pasniedza apbalvojumus rakstniekam Laimonim Strazdiņam (pseidonīms – Laimonis Purs). Apbalvojumus saņems arī pieci Latvijas jaunsargi par aktīvu dalību nometnē:
Kristaps Smiltenieks, Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra Jaunsardzes departamenta 1. novada 419. Ventspils vienība,
Baiba Stroda, Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra Jaunsardzes departamenta 2. novada 314. Jēkabpils vienība,
Dita Žviriņa, Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra Jaunsardzes departamenta 2. novada 208. Lejasciema vienība,
Lauris Bahmanis, Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra Jaunsardzes departamenta 3. novada 214. Lejasciema vienība,
Laura Ozoliņa, Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra Jaunsardzes departamenta 3. novada 506. Ogres vienība.

Šajā dienā notika arī nometnes izvērtēšana un svinīgais noslēgums.

Nometnes norisi atbalsta: NATO Publiskās diplomātijas nodaļa, ASV vēstniecība Latvijā, Rīgas kuģu būvētava, Konrāda Adenauera fonds, Cēsu pilsētas dome, Taivānas misija Latvijā un Cēsu jauniešu dome. Par ekipējumu nometnes dalībniekiem parūpējās armijas un cīņas sporta preču veikals “Bunkurs 13”.

Foto no nometnes: