<!–:lv–>LATO aicina apmeklēt izstādi „Deviņi mākslinieki no Latvijas.Ņujorka–Vašingtona–Čikāga–Rīga”<!–:–><!–:en–>Leading Contemporary Painters Exhibit<!–:–>

07.06.2012. 14:46

No 9. līdz 22.jūnijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā, K.Valdemāra ielā 10a, būs apskatāma izstāde, kuras organizēšanā ir iesaistījusies arī Latvijas Transatlantiskā organizācija.

Izstāde veidota ar mērķi reprezentēt jaunākās tendences Latvijas mākslā. Kā liecina izstādes nosaukums, deviņu dažādu paaudžu mākslinieku – Kaspara Bramberga, Harija Branta, Andra Eglīša, Ievas Iltneres, Ernesta Kļaviņa, Daigas Krūzes, Leonarda Laganovska, Ingas Melderes un Miervalža Poļa – darbi vispirms tika eksponēti Ņujorkā, Nacionālajā Mākslas klubā (The National Arts Club), Latvijas Republikas vēstniecībā Vašingtonā un „Driehaus” muzejā Čikāgā (Driehaus Museum). Turklāt Čikāgā izstāde tika atklāta laikā, kad notika G8 un NATO valstu līderu tikšanās. Rīga ir pēdējais galapunkts kopumā 36 Latvijas mākslinieku darbiem.

LATO kopā ar Hamidu Ladjevardi, kurš ir ASV-Baltijas fonda līdzpriekšsēdētājs, bija galvenie šīs izstādes organizatori. Taču izstādes norise nebūtu iespējama bez tādu mecenātu atbalsta kā Cemex (Enrique Garcia), Latvijas Dzelzceļš (Uģis Magonis), SIA Domuss INC. (Ralfs Jansons), SIA Apvienotais Baltijas Fonds (Ilva Ābola), Rīgas Brīvostas pārvalde (Anita Leiškalne), Latvijas vēstniecība ASV, Latvijas Goda konsuli ASV, John Medveckis, Hamids Ladjevardi un ģimene.

Saistībā ar izstādi ir izdots katalogs ar Ohaio Universitātes profesora, mākslas kritiķa Marka Švēdes ievadu un mākslas kritiķes Eleanoras Hārtnijas priekšvārdu. Kataloga dizainu veidojis mākslinieks Ojārs Pētersons.

Visu deviņu izstādes mākslinieku darbus papildus var aplūkot arī interneta vietnē www.importantlatvianartsts.lv.

Foto no izstādes atklāšanas Latvijas vēstniecībā Vašingtonā

765qwerty765