<!–:lv–>TIEŠRAIDE: Diskusija „NATO Chicago Summit: Lessons Learned” ar Brookings ekspertu Maiklu O’Hanlonu<!–:–><!–:en–>LIVE! Discussion „NATO Chicago Summit: Lessons Learned” with Michael O’Hanlon<!–:–>

11.06.2012. 14:20

Maiks O’Hanlons ir pieredzes bagāts eksperts, kura pētnieciskais fokuss ir vērsts uz ASV aizsardzības stratēģiju, militāro spēku izmantošanu, ASV ārpolitiku. Tāpat viņš ir vieslektors Prinstonas universitātē, profesora palīgs Džona Hopkinsa universitātē un Starptautiskais stratēģisko pētījumu institūta biedrs. O’Hanlons ir Centrālās izlūkošanas aģentūras Ģenerāļa Deivida Petreausa Ārējo padomnieku valdes biedrs.

Diskusija “NATO Chicago Summit: Lessons Learned” būs veltīta aizvadītajam NATO samitam Čikāgā, kurš norisinājās ASV no 20.līdz 21.maijam. Diskusijas gaitā eksperts kopā ar jauniešiem atskatīsies uz būtiskākajiem jautājumiem, kuri tika apspriesti Alianses līderu starpā, un apkopos galvenās atziņas pēc kārtējās NATO valstu līderu tikšanās. Diskusijā tiks apspriesti tādi Latvijai svarīgi jautājumi kā pagarinātā NATO lidmašīnu patrulēšana gaisa telpā virs Baltijas arī pēc 2014.gada; Latvijas darbību Ziemeļu distribūcijas tīklā – transporta koridorā uz Afganistānu, un potenciālu caur Latviju transportēt nozīmīgu daļu ārvalstu bruņoto spēku kravu līdz ar to izvešanu no Afganistānas.