<!–:lv–>Krievijas jauno līderu viesošanās Daugavpilī<!–:–>

20.07.2012. 13:12

Krievijas jaunieši turpina savu vizīti un iepazīstas arī ar dažādām Latvijas pilsētām. Ceturtdien, 19.jūlijā, jaunieši viesojās Daugavpilī, kur viņiem bija iespēja tikties ar Daugavpils domes pārstāvjiem, apmeklēt Daugavpils Baznīcu kalna dievnamus, kā arī uzzināt, kā krievu kultūra dzīvo šajā pilsētā.

Daugavpils Domē jauniešus uzņēma Domes priekšsēdētājas 1. vietnieks Vitālijs Azarevičs. Jauniešiem bija sagatavota prezentācija par pilsētas vēsturi, ekonomiku, jaunatnes politiku, kultūras dzīvi un pašvaldības struktūru. Pēc prezentācijas Vitālijs Azarevičs aicināja jauniešus uzdot jautājumus. Krievijas jaunieši interesējās par vēlēšanu procesu, par pašvaldības struktūru. Piemēram, jaunieši interesējās, kas ir Bāriņtiesa, ko nozīmē pabalsts malkas iegādei .

Vitālijs Azarevičs skaidroja kā strādā Dome, kā tā tiek ievēlēta, kā ievēl Domes vadību, kā strādā komisijas un komitejas, viņš arī pastāstīja par Daugavpils pieredzi ES finansējuma piesaistē, par pārrobežu projektiem, kuros iesaistītas arī kaimiņvalstis Krievija un Baltkrievija. Bija jautājumi arī par iedzīvotāju emigrāciju, par jaunatnes organizāciju atbalstu, izvērtās diskusija par augstāko izglītību.

Krievijas jaunieši pateicās Daugavpils Domei par viesmīlīgo uzņemšanu. Vitālijs Azarevičs izteica gandarījumu, ka jaunieši tik aktīvi interesējas par Latviju un Daugavpili un uzdāvināja par piemiņu  Daugavpils suvenīrus un informatīvos materiālus.

Pēc laipnās uzņemšanas Daugavpils domē, Krievijas jaunieši devās apskatīt pilsētu, kā arī paviesojās Daugavpils Krievu namā, kur viņus uzņēma tikpat silti. Vakarpusē jauniešiem bija iespēja apskatīt slaveno Daugavpils cietoksni, kurš daudzus pāsteidza ar savu lielo izmēru un iespaidīgumu.

Foto no jauniešu vizītes Latvijā: