<!–:lv–>LATO jau ceturto reizi rīkos Krievijas jauno līderu vizīti Latvijā<!–:–>

16.07.2012. 11:00

Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar partneriem no Krievijas – nevalstiskās organizācijas „Starptautiskie dialogi” izpilddirektoru Grigoriju Amnuelu un Starptautiskā Republikāņu Institūta „IRI” valdes priekšsēdētāju Natāliju Budaevu, jau ceturto reizi trīs gadu laikā organizē projektu „Krievijas jauno līderu vizīte Latvijā”. Jauniešu vizīte norisināsies no 15. -21. jūlijam.

cheap microsoft software download

Projekta mērķis ir Krievijas jauniešiem sniegt objektīvu informāciju par Latvijā notiekošajiem politiskajiem, sociālekonomiskajiem, militārajiem un kultūras procesiem.

Latvijā viesosies 16 Krievijas jaunie līderi: studenti un jaunie profesionāļi, kas pārstāv politikas, izglītības, jurisprudences, žurnālistikas un NVO sektorus. Jaunieši nāk no 7 dažādiem Krievijas reģioniem un pārstāv dažādas interešu jomas. Lielākajai daļai no viņiem šī būs pirmā iepazīšanās ar Latviju.

Vizītes pirmā diena sāksies ar tikšanos ar LR Aizsardzības ministrijas pārstāvēm – Militāri publisko attiecību departamenta Militāri publiskās informācijas nodaļas pārstāvi Ingu Dambi un Aizsardzības politikas departamenta Aizsardzības politikas un stratēģijas nodaļas vadītāja vietnieci Diānu Baranovu, kā arī ar LR Ārlietu ministrijas Krievijas nodaļas 1. sekretāri Katarinu Plāteri. Vēlāk jaunieši tiksies ar bijušo Saeimas priekšsēdētāju, Rīgas Stradiņa universitātes profesori Ilgu Kreitusi, lai iepazītos ar Latvijas politisko sistēmu. Tiks apmeklēta arī Saeima un Rīgas dome, bet dienas noslēgumā jaunieši no Krievijas tiksies ar pārstāvjiem no politisko partiju jaunatnes nodaļām.

Otrajā dienā jaunieši dosies uz Liepāju, kur, apmeklējot NBS Mīnu kuģu eskadras štābu tiks gūts priekšstats par Latvijas militārās sfēras attīstību un sadarbību ar NATO. Jaunieši viesosies arī Liepājas radio City Radio, kur tiešajā ēterā dalīsies pirmajos iespaidos par Latviju.

Trešajā dienā tiks organizētas vairākas tikšanās ar tādiem ekspertiem kā Viktors Makarovs, Reinis Āboltiņš, Diāna Potjomkina, Aleksandrs Dimitrovs, Andis Kudors, Rinalds Gulbis, Linda Jākobsone u.c. Diena tiks veltīta, lai sniegtu ieskatu, kā Latvijas politiskos procesus ietekmē Eiropas Savienība un Krievija.

Nākamā diena tiks veltīta Latvijas dienvidu daļas apmeklējumam – Daugavpilij, kur jaunieši tiksies ar Daugavpils Domes deputātiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. Tāpat programmā paredzēta viesošanās Daugavpils Krievu namā.

Limbažos delegācija no Krievijas tiksies ar novada pašvaldības pārstāvjiem un iepazīs uzņēmējdarbības vidi Latvijā, apmeklējot N. Bomja maiznīcu Lielezers.

Tāpat vizītes laikā tiks iepazīts Latvijas kultūrvēsturiskais mantojums un valsts vēsture.

Foto: Normunds Mežiņš

765qwerty765