<!–:lv–>Rīgas konference ir noslēgusies<!–:–>

24.09.2012. 12:45

15. septembrī, Rīgā, Melngalvju namā ar spraigām diskusijām par Krievijas „maigās varas” ietekmi Baltijas valstīs pēc Putina atgriešanās tika noslēgta ikgadējā Rīgas konference. Diskusijas ievadīja ASV prezidenta Džimija Kārtera (Jimmy Carter) padomnieka nacionālās drošības jautājumos Dr. Zbigņeva Bžežinska (Zbigniew Brzezinski) video uzruna par to, kā varētu turpmāk veidoties attiecības starp Putina Krieviju un Rietumiem, arī Latviju.

Šogad Rīgas Konferencē plaši tika diskutēts par Eirozonas krīzes finansiālajiem, regulatīvajiem, kultūras un ideoloģiskajiem aspektiem un ekonomiskajiem izaicinājumiem, NATO jauno „viedās aizsardzības“ (smart defence) konceptu un Eiropas krīzes politikas ietekmi uz ekonomiskajiem procesiem pasaulē, Eiropas potenciālo ieguldījumu ASV veidotajā politikā Austrumos un citiem aktuāliem tematiem.

Konferenci apmeklēja vairāk kā 300 politiķi, diplomāti, eksperti un žurnālisti no vairāk kā 30 valstīm, lai diskutētu un izteiktu savu viedokli par šī brīža aktuālākajiem jautājumiem starptautiskajā arēnā, iezīmējot Latviju kā nozīmīgu augsta līmeņa viesu tikšanās vietu. Savukārt tiešraidi noskatījās aptuveni 2000 skatītāju no vairāk kā 40 valstīm.

Rīgas konferenci 2012 organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju un Ārlietu ministriju. Konferences norisi atbalsta ASV Vācijas Maršala fonds, Ziemeļatlantijas līguma organizācija (NATO), Sorosa Fonds – Latvija, Konrāda Adenauera fonds, ASV vēstniecība Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Rīgas Dome un AS Latvenergo. Īpašie sadarbības partneri – Audi un Samsung. Informatīvais sadarbības partneris: laikraksts “DIENA”. Informatīvais atbalsts: LETA un DELFI.

Papildus informācija par konferenci, fotoreportāža un video ieraksti ir pieejami Rīgas konferences 2012 mājas lapā www.rigaconference.lv.