Aicinām apmeklēt pasākumu ciklu „Sagaidām Lāčplēša dienu kopā ar karavīriem”

07.11.2012. 17:59

Latvijas Transatlantiskā organizācija kopā ar SIA „Liepkalni”, SIA „Karaliskie Kārumi”, Dr. Tereško tējas ražotni un Z/S „Rūķīšu tēja” aicina piedalīties Lāčplēša dienai veltītos pasākumos Latvijas Kara muzejā laikā no 7.novembra līdz 10.novembrim.

Pasākumu ciklu „Sagaidām Lāčplēša dienu kopā ar karavīriem” organizē LR Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Nacionālajiem Bruņotajiem spēkiem un Latvijas Kara muzeju

Pasākumu cikls aptver gan sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanu, kuras vēlāk tiks izdalītas Rīgas iedzīvotājiem un viesiem, gan tikšanos ar bijušajiem un esošajiem karavīriem. Tāpat, tā ietvaros noritēs ikgadējā svecīšu nolikšana 11. novembra krastmalā.

11. novembris – Lāčplēša diena – ir īpaša atceres dienu vidū. Ik gadu Rīgas iedzīvotāji un viesi apmeklē 11. novembra krastmalu un piemin kritušos karavīrus, aizdedzinot svecītes. Šajā dienā simboliski godinām visus kaujās kritušos karavīrus, kas pirms 93 gadiem izcīnīja Latvijas Republikas brīvību un neatkarību, atbrīvoja Rīgu un citas Latvijas teritorijas no Bermonta karaspēka. Lai pieminētu laiku, kad tauta apliecināja spēju izcīnīt un aizstāvēt savu valsti, vēlamies aicināt veidot svētku noskaņu kopā un svinēt šo uzvaru visā Latvijā.

Rīgā lielu atsaucību iepriekšējā gadā iemantoja kopīga sarkanbaltsarkano lentīšu sagatavošana svētkiem, lai laikā starp Lāčplēša dienu un 18. novembri ikviens Latvijas iedzīvotājs var ar lepnumu nēsāt šo patriotisko simbolu. Sarkanbaltsarkanajām lentītēm piemīt īpaša nozīme. Tās tiek salocītas stilizēta skaitļa „11” veidolā, kas atgādina, ka izšķirīgā uzvara Latvijas brīvības cīņās tika izcīnīta tieši šajā datumā – 1919. gada 11. novembrī – kad Latvijas armija atbrīvoja Rīgu. Stilizētais skaitlis „11” līdzinās starptautiski atzītajam uzvaras simbolam „victory”, kas norāda uz Latvijas armijas spožajām uzvarām.

Pilnu pasākuma programmu skatīt: http://www.sargs.lv/Zinas/Latvija/2012/10/25-01.aspx#lastcomment