<!–:lv–>Ukrainas žurnālistu vizīte Latvijā un Igaunijā – pirmie iespaidi<!–:–><!–:en–>Ukrainian journalists visit to Latvia and Estonia November 25th –December 1st <!–:–>

29.11.2012. 15:47

Ukrainas žurnālisti jau pavadījuši 4 dienas Latvijā – 3 dienas Rīgā un šodien viesojas Valkā.

Pirmajā vizītes dienā Ukrainas žurnālisti viesojās pētnieciskās žurnālistikas centrā Re:Baltica, diskutēja un dalījās pieredzē ar Artu Ģigu, Lauru Zvejnieci un Oditu Krenbergu. Diena turpinājās Roberta Melbārža pavadībā, viesojoties TV3, bet dienas noslēgumā – Ukrainas vēstniecībā Latvijā un sirsnīga pēcpusdiena ar Ukrainas vēstnieku Latvijā Anatoliju Olijniku.

Otrā vizītes diena Ukrainas viesiem sākās ar tikšanos ar NEPLP priekšsēdētāju Aināru Dimantu un diskusijām par NEPLP lomu Latvijā, sabiedrības interešu ievērošana NEPLP darbībā, pētnieciskās žurnālistikas monitorings, mediju brīvība Latvijā un daudzas citas tēmas.

Vēlāk Ukrainas žurnālisti piedalījās sarunās ar KNAB vadību – Jutu Strīķi un Jaroslavu Streļčonoku. Tikšanās laikā tika apspriestas tādas tēmas kā – korupcijas līmenis Latvijā, tā apkarošana, skaļākie korupcijas gadījumi Latvijā, pārmaiņas korupcijas novēršanas jomā pēc Latvijas pievienošanās ES, kā arī KNAB izveides.

Tāpat žurnālistiem bija iespēja salīdzināt TV3 darbību ar LTV, kur viesojās otrās dienas vakarpusē. Jānis Geste un Inga Šņore, raidījuma De facto veidotāji, dalījās pieredzē un stāstīja par pētnieciskās žurnālistikas skaļākajiem gadījumiem Latvijā.

Trešajā dienā žurnālisti tikās ar pārstāvjiem no Valsts policijas, Iekšlietu un Tieslietu ministrijas.

Pēc iepazīšanās ar e-žurnālu Satori un tā redaktoru I. Šlāpinu, Ukrainas žurnālisti devās uz restorānu, lai Riharda Ručevica kopmpānijā noskaidrotu, kā radās sociālo iniciatīvu platforma ManaBalss.lv un citas noderīgas aplikācijas dažādām Latvijas pašvaldībām. Savukārt, 6 no žurnālistiem viesojās TV5, kur žurnālisti tika uzaicināti kā A. Mamikina raidījuma viesi.

Šodien, 29.novembrī, žurnālisti viesojas Valkā. Valkas novada Domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs pēc sirsnīgas uzņemšanas Domē pavadīja viesus uz nesen atjaunoto kultūras namu, parādīja Latvijas un Norvēģijas sadarbības projektu – mākslas skolu, kā arī iepazīstināja ar izglītības sistēmas pārstāvjiem, ar kuriem tika pavadītas kopīgas pusdienas, diskutējot par pārmaiņām izglītības sistēmā un sadarbību ar Igauniju.