Noslēdzies projekts Ukrainas žurnālistu vizīte Latvijā un Igaunijā

04.12.2012. 13:05

Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) ar NATO Publiskās diplomātijas nodaļas, Vācijas Māršala fonda un Sorosa Fonda -Latvija atbalstu no 25. novembra līdz 1. decembrim organizēja Ukrainas žurnālistu vizīti Latvijā un Igaunijā.

Projekta pirmās četras dienas tika pavadītas Latvijā (vairāk informācijas var lasīt šeit, bet piektā diena – Tallinā, Igaunijā. Ziemeļu kaimiņvalstī Ukrainas žurnālisti tikās ar pārstāvjiem no lielākajiem Igaunijas laikrakstiem – Eesti Ekspress (Raul Ranne, Janar Filippov), Postimees (Argo Ideon) un ???? ?? ???? (Jevgenija Garanža). Tāpat žurnālisti tikās ar Valsts kontroles sabiedrisko attiecību departamenta vadītāju Toomas Mattson, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Igaunijā politiskā departamenta vadītāju Paavo Palk un Igaunijas Drošības policijas pārstāvi Harrys Puusepp.

Žurnālistu vizīte Latvijā noslēdzās ar diskusiju par NATO, drošības, aizsardzības un ārpolitikas jautājumiem ar Plt. Zigmundu Balodi un Ārlietu ministrijas pārstāvi Ilmāru Breidaku.

Projekta noslēgumā Ukrainas žurnālisti atzina, ka bija nepatīkami pārsteigti par faktu, cik ļoti mazā mērā sadarbojas Latvijas un Ukrainas valstis. Abām valstīm ir līdzīgas un pat vienādas problēmas, kuru kopīga risināšana novestu pie ātrāku rezultātu sasniegšanas, bet līdz šim tas nav izdevies. Žurnālisti atklāja, ka vizītes laikā tik iegūta ļoti daudzpusīga informācija par efektīviem mehānismiem korupcijas mazināšanā valstī, politiskās līdzdalības un atklātības veicināšanai, izglītības attīstībai, kā arī uzzināja par dažādiem veiksmīgiem pētījumiem un izmeklēšanas metodēm pētnieciskās žurnālistikas jomā. Latvija īsā laikā ir ieguvusi lielu pieredzi, no kuras vēlētos mācīties Ukrainā. Viesi atzina, ka vizīte ir tikai sākums turpmākai sadarbībai starp Latviju un Ukrainu, jo arī ekspertiem no Latvijas būtu nepieciešams viesoties Ukrainā, lai caur pieredzes apmaiņu veicinātu starptautisko attiecību uzlabošanos un efektīvāku savstarpējās pieredzes nodošanu.