Diskusija ar Gruzijas ārlietu ministri Maiju Pandžikidzi

10.01.2013. 16:41

Latvijas Transatlantiskā organizācija sadarbībā ar Baltijas Melnās Jūras aliansi pirmdien, 14.janvārī, organizēs diskusiju ar Gruzijas ārlietu ministri Maiju Pandžikidzi (Maia Panjikidze).
Diskusija norisināsies viesnīcā Radisson Blu Rīdzene Hotel (Reimersa iela 1, Rīga) plkst. 15:30.Diskusiju moderēs Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds.

Pēc Gruzijā notikušajām parlamentārajām vēlēšanām valsts ārpolitika ir ieņēmusi jaunus attīstības virzienus. Pēc koalīcijas “Gruzijas sapnis” uzvaras oktobra parlamenta vēlēšanās partija ieņēmusi vairākumu – 85 vietas parlamentā, un premjera amatā stājies tās līderis miljardieris Bidzina Ivanišvili. Vai pārmaiņas iezīmēs jaunas ārpolitikas pamatnostādnes un Gruzijas ārpolitika balstīsies uz balansu starp partnerību ar NATO un attiecību uzlabošanu ar Krieviju, vai ārpolitikai būs tikai viens attīstības vektors?

Diskusijas mērķis ir noskaidrot pašreizējās Gruzijas ārpolitikas pamatnostādnes, turpmākās attiecības ar Krieviju un nākotnes ārpolitikas stratēģiju.

Diskusijas goda viesis būs Gruzijas ārlietu ministre Maija Pandžikidzi. Ministre 4.janvāra intervijā (Democracy&Freedom Watch) norādīja: „Katras valsts interesēs ir sadarbība ekonomiskā izdevīguma labā, un, balstoties uz to, Gruzija un Krievija var atjaunot savas attiecības, lai vēlāk tās paceltu nākamajos līmeņos – politiskā, kulturālā un sociālā līmenī.” Tas rada vēl jo lielāku pamatu diskusijas nepieciešamībai par to, kas noteiks turpmākās valsts ārpolitikas pamatnostādnes, un kas notiks pēc prezidenta Saakašvili termiņa beigām.

Diskusijas valoda: angļu.

Reģistrējies diskusijai līdz 14. janvāra plkst. 11:00, aizpildot e-reģistrāciju (skatīt zemāk)  vai pa tālruni 22572285, vai nosūtot e-pastu uz katrina@lato.lv, norādot vārdu, uzvārdu, darba/studiju vietu vai organizāciju.