Publiskā diskusija par Vācijas Māršala fonda pētījuma

20.02.2013. 16:31

Latvijas Transatlantiskā organizācija ar Konrāda Adenauera Fonda atbalstu ceturtdien, 28.februārī, organizēs diskusiju par ASV Vācijas Māršala fonda pētījuma „Transatlantic Trends Survey 2012” rezultātiem.

Diskusija norisināsies Latvijas universitātes Sociālo zinātņu fakultātes (Lomonosova iela 1A) 1.auditorijā plkst. 18:00.

Pētījuma rezultātus prezentēs projekta vadītāja: ASV Vācijas Māršala fonda pētniece Konstance Stelzenmuellere. Diskusiju moderēs LU Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes nodaļas profesore Žaneta Ozoliņa.

Transatlantic Trends Survey 2012 ir ikgadējs pētījums, kas apkopo dažādu ārpolitikas rādītājus un datus par ASV, Krieviju, Turciju un 12 Eiropas valstīm: Bulgāriju, Franciju, Vāciju, Itāliju, Nīderlandi, Poliju, Portugāli, Rumāniju, Slovākiju, Spāniju, Zviedriju un Lielbritāniju. Pētījums atklāj kā Eiropas un Amerikas iedzīvotāji redz un uztver transatlantiskos izaicinājumus un starpvalstu ārējās politikas darbības efektivitāti. Šajā pētījumā jo īpaši tika uzsvērtas tādas tēmas kā Eiropas un ASV uztvere par globālās krīzes sekām, Eiropas valstu iedzīvotāju domas par notikušajām ASV prezidentālajām vēlēšanām, kā arī par drošības un aizsardzības jautājumiem Afganistānā, NATO, Sīrijā un Irānā. Tāpat tika iekļautas tādas tēmas kā Āzijas reģiona uzplaukums un Krievijas loma globālajā sistēmā.

Pētījumu izstrādāja ASV Vācijas Māršala fonds sadarbībā ar Compagnia di San Paolo kā arī ar Zviedrijas Ārlietu ministrijas un vairāku fondu atbalstu: Funda??o Luso-Americana, Fundación BBVA, Communitas Foundation, Open Society Foundation.

Diskusijas valoda: angļu.

Reģistrējies diskusijai līdz 28. februāra plkst. 15:00, aizpildot e-reģistrāciju (skatīt zemāk)  vai pa tālruni 22572285, vai nosūtot e-pastu uz katrina@lato.lv, norādot vārdu, uzvārdu, darba/studiju vietu vai organizāciju.