Notikusi jau otrā Baltijas jaunsargu nometne!

18.06.2013. 11:04

No 3.līdz 5.jūnijam notika jau otrā Baltijas jaunsargu nometne „ Baltijas sargi 2013”, kuru šogad organizēja Lietuvas Atlantiskā līguma asociācija (LATA).  Nometne, kurā tikās Lietuvas, Latvijas un Igaunijas jaunsargi,  notika Lietuvas Nacionālo bruņoto spēku skolā.

Nometnes pirmajā dienā Baltijas jaunsargi apguva ieroču montāžas iemaņas un veica AK4 ieroča apstrādes testu, kas ietvēra drošības pārbaudi, montāžu un ieroča aktivizēšanu un neitralizēšanu. Nometnē tika izspēlētas iebrukšanas simulācijas, kurās tika pārbaudītas dažādas taktiskās stratēģijas, reaģēšanas spējas uz uzbrukumiem un jaunsargu spējas organizēties komandas darbam. Jaunsargi nometnes laikā pārbaudīja savu fizisko gatavību, piedaloties dažādās šķēršļu joslās. Tāpat jaunieši nometnes laikā klausījās lekcijas par NATO vēsturi un šīs organizācijas nozīmīgumu Baltijas valstīm. Lekcijas pasniedza LATA valdes locekle Rimante Budrīte.

Otro dienu Baltijas jaunsargu nometnes dalībnieki aizvadīja Kazlu Rūda Treniņu centrā, kurā izmantoja teorētisko apmācību laikā iegūtās zināšanas par taktiskajiem uzbrukumiem un pārbaudīja savas ieroču lietošanas prasmes. Jaunieši pierādīja arī savu precizitāti šautuvē, kurā visiem tika dota iespēja izmēģināt darboties ar ieroci.

Jaunsargu nometnes noslēgumā notika svinīgā ceremonija, kurā dalībnieki uzklausīja Lietuvas, Latvijas un Igaunijas jaunsargu vadītāju pateicības vārdus. Jaunajiem censoņiem diplomus pasniedza LATA prezidents Audrius Skaistius un Igaunijas vēstnieks Lietuvā Tomass Kuks.  Noslēgumā organizatori un atbalstītāji uzsvēra nometnes „Baltijas Sargi 2013” nozīmīgumu Baltijas jaunsardzes kustību vienotības veicināšanai un stiprināšanai.

Jāatgādina, ka 2012.gadā notika pirmā Baltijas jaunsargu nometne „Baltijas sargi 2012: Cēsis cauri gadsimtiem”, kur gandrīz nedēļu jaunsardzes pārstāvji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Pipariņu sporta bāzē dažādu instruktoru vadībā apguva visdažādākās iemaņas un prasmes, klausījās lekcijas par NATO un Baltijas valstu kopējo sadarbību, tikās ar ASV Jūras kājniekiem, ASV vēstnieci Latvijā. Nometnes goda patrons 2012.gadā bija aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Nometni Latvijā organizēja LATO sadarbībā ar Rekrutēšanas un jaunsardzes centru, pateicoties atbalstam no Aizsardzības ministrijas, NATO Publiskās diplomātijas nodaļas un citiem. Vairāk informācija par 2012.gada nometni Latvijā pieejama ŠEIT.