Ir sācies Aliantes konkursa starptautiskais fināls Zviedrijā!

01.07.2013. 16:59

LATO jau pavasarī aizsāka starptautisko skolēnu zināšanu konkursu par NATO – Aliante 2013. Pēc divām atlases kārtām Latvijā, uzvarētāju komanda ir devusies uz Zviedriju, kur šobrīd norisinās starptautiskais fināls.

Konkursa mērķis ir uzlabot dalībnieku zināšanas par Ziemeļatlantijas līguma organizāciju (NATO), drošības politikas jautājumiem un starptautiskajām attiecībām. Piedalīšanās konkursā ir ne tikai iespēja uzlabot savas zināšanas, bet arī satikt cilvēkus no citām valstīm, kurus vieno līdzīgas intereses un kas varētu turpmāk noderēt studiju laikā vai profesionālajā karjerā.

Latviju konkursā pārstāv Mareks Zēvalds un Mikus Pētersons no Rīgas 1.ģimnāzijas. Lai arī uzvaru Latvijā puiši izcīnīja divatā, Zviedrijā viņiem pievienosies uzvarētāju komanda no Polijas. Četru cilvēku sastāvā komandas savā starpā cīnīsies par uzvaru un galveno balvu – unikālu ceļojumu uz Turciju, ko iegūs 5 fināla labākās apvienotās komandas. Spēja sadarboties un sastrādāties ar saviem komandas biedriem no citām valstīm ir viens no izšķirošajiem faktoriem, lai gūtu panākumus finālā!

Jāpiebilst, ka fināls Zviedrijā notiek Karlsbergas akadēmijā, kas ir vecākā militārā akadēmija pasaulē. Fināla pirmajā dienā jauniešiem bija jāpilda 4 stundu ilgs tests par 7 dažādām tēmām saistībā ar NATO, ārpolitiku un pat ģeogrāfiju, ķīmiju un vēsturi, bet turpmākajās dienās būs dažādi citi pārbaudījumi, kas ietvers ne tikai zināšanu, bet arī fizisko spēju izmantošanu. Jauniešus pirmajā dienā sveica pārstāvji no Zviedrijas Aizsardzības ministrijas, Turcijas vēstnieks Zviedrijā, kā arī Karlsberga akadēmijas militārais orķestris.

Vairāk par konkursu un tā atlases kārtām Latvijā var uzzināt Aliantes mājas lapā:

www.project-aliante.org/lv/