Piesakies Jauno diplomātijas profesionāļu forumam 2013

08.07.2013. 17:08

LATO priecīgi paziņo, ka šī gada 6.un 7.septembrī tiks organizēts jau trešais Jauno diplomātijas profesionāļu forums. Tā ir lieliska iespēja ikvienam topošajam nākotnes līderim uzzināt par aktuālāko starptautiskajā drošības politikā!

Forums notiks paralēli Rīgas konferencei, kura jau astoto gadu pēc kārtas ir vadošais ārpolitikas un drošības forums Ziemeļeiropā. Jauno diplomātijas profesionāļu forums ir papildinājums konferences oficiālajai programmai, ar mērķi izglītot un iesaistīt jaunos profesionāļus.

Šogad forums piedāvā intensīvu un dinamisku programmu, ar iespēju sekot līdzi Rīgas konferences 2013 tiešraidei, piedalīšanos dažādos grupu darbos, politikas rekomendāciju izstrādi, kā arī iespēju apmainīties viedokļiem ar citiem topošajiem ekspertiem no vairāk kā 30 valstīm. Foruma laikā jaunieši tiksies arī ar Rīgas konferences 2013 viesiem, kuru vidū ir atzīti diplomāti, jomas eksperti un nozīmīgi politikas veidotāji.

Pašreizējā foruma programma ir pieejama ŠEIT. Programma periodiski tiks atjaunināta un papildināta.

LATO aicina dalībai forumā pieteikties jauniešus ar interesi par starptautiskajām attiecībām, drošības politiku un citiem globālās dienaskārtības jautājumiem. Forumam var  pieteikties  topošie profesionāļi vecumā no 18 līdz 35 gadiem. LATO izveidota ekspertu komisija izvērtēs visus pieteikumus un tikai izvēlētie kandidāti tik uzaicināti piedalīties forumā 6.un 7.septembrī.

Forumā ir aicināti pieteikties dalībnieki no Albānijas, Armēnijas, Austrijas, Azerbaidžānas, Beļģijas, Bulgārijas, Kanādas, Horvātijas, Čehijas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Maķedonijas, Gruzijas, Vācijas, Grieķijas, Ungārijas, Islandes, Itālijas, Latvijas, Lietuvas, Melnkalnes, Moldovas, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Krievijas, Serbijas, Slovēnijas, Slovākijas, Spānijas, Zviedrijas, Nīderlandes, Lielbritānijas, ASV, Turcijas un Ukrainas.

Dalība forumā ir bez maksas, turklāt visiem dalībniekiem foruma laikā tiks nodrošināta ēdināšana. Foruma dalībniekiem no ārzemēm brauciens uz un no Rīgas ir jānoorganizē pašiem, taču organizatori piedāvā iespēju sniegt daļēju ceļojuma izdevumu atmaksu. Atmaksājamās summas lielums tiks izlemts katram gadījumam atsevišķi, pēc tam, kad organizatoriem tiks iesniegts dokuments (rēķins, biļete), kas identificē ceļojuma izdevumus. Dalībniekiem no ārzemēm organizatori nodrošinās dzīvošanu viesnīcā trīs naktis.

Jebkādu jautājumu gadījumā, aicinām sazināties ar Jauno diplomātijas profesionāļu foruma koordinatori Elīnu Neimani, rakstot e-pastu elina@lato.lv!

Forumu organizē LATO, pateicoties atbalstam no NATO Publiskās diplomātijas nodaļas, Melnās jūras fonda, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā, Ārlietu ministrijas, Sorosa fonda – Latvija un Atlantiskā līguma organizācijas.

Pieteikšanās forumam ir noslēgusies! Izvēlētie kandidāti tiks paziņoti www.rigaconference.lv/ydpf 6. augustā.