Rīgas konference jau 6. un 7.septembrī

29.08.2013. 18:51

Šī gada 6. un 7. septembrī Rīgā, Mazajā ģildē, notiks ikgadējais ārpolitikas un drošības forums „Rīgas konference 2013”. Tas ir Ziemeļeiropā nozīmīgākais un lielākais forums, kas Rīga notiks jau astoto gadu pēc kārtas un pulcēs vairāk kā 300 valstu līderu, ekspertu, diplomātu, uzņēmēju un žurnālistu no 33 valstīm.

Konferences ietvaros notiks diskusijas par ārpolitikā un drošības politikā ilgstoši aktuāliem jautājumiem: ES un NATO ekonomiskie un drošības izaicinājumi; Eiropas Savienības Austrumu partnerības attīstības scenāriji; Krievijas iekšpolitiskās evolūcijas un attīstības ietekme uz starptautisko politiku. Papildus jau ierastiem tematiem konferencē tiks diskutēts arī par izaicinājumiem, ko rada jaunu, pasaules ekonomikā un politikā ietekmīgu spēlētāju, kā Ķīnas un Indijas, attīstība, un kādā virzienā būtu jāattīstās Eiropai un ASV, lai nezaudētu savas līdzšinējās pozīcijas starptautiskajā sistēmā.

Aktuālākā informācija par konferences programmu, dalībniekiem un citiem paralēli notiekošiem pasākumiem ir pieejama mājas lapā: www.rigaconference.lv.

Konferences mājas lapā tiks pārraidīta konferences tiešraide, savukārt sociālajos tīklos Twitter un Facebook visiem interesentiem būs iespēja piedalīties konferences diskusijās un uzdot jautājumus paneļdiskusiju dalībniekiem.

Konferenci organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju un Ārlietu ministriju. Konferences norisi atbalsta ASV Vācijas Maršala fonds, Ziemeļatlantijas līguma organizācija (NATO), Sorosa Fonds – Latvija, Konrāda Adenauera fonds, ASV vēstniecība Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Rīgas Dome. Konferences partneri: Latvenergo koncerns, VAS Starptautiskā lidosta „Rīga”. Īpašie sadarbības partneri – AUDI un Samsung. Informatīvais atbalsts: LETA, DELFI un Latvijas Avīze. Interneta pieslēgumu un WiFi konferences tiešraidi nodrošina Lattelecom.