Rīgas procesa scenāriju bukleta “Pēc krīzes: Eiropa un Pasaule 2025. gadā” prezentācija

30.08.2013. 12:21

Latvijas Transatlantiskā organizācija un ASV Vācijas Maršala fonds aicina 5. septembrī uz Eiropas attīstības scenāriju darbnīcas „Rīgas process” izstrādāto scenāriju prezentāciju plašākai sabiedrībai publikācijā „Pēc krīzes: Eiropa un Pasaule 2025. gadā”.

Publikācija apkopos scenārijus par Eiropu kā ārpolitikas spēlētāja lomu, balstoties uz četriem dažādiem pieņēmumiem par Eirozonas krīzes sekām: pilnīga un daļēja sadrumstalotība, daļēja un pilnīga integrācija. Pasākuma dalībniekus uzrunās un iepazīstinās ar „Rīgas procesa” darbību Latvijas Republikas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. ASV Vācijas Maršala fonda bijušais vecākais pētnieks Tomass Kleins-Brokhofs (Thomas Kleine-Brokhoff) prezentēs publikāciju un tajā atspoguļotos rezultātus, kamēr Latvijas Universitātes Politikas zinātņu nodaļas vadītāja un profesore Žaneta Ozoliņa skaidros „Rīgas procesa” secinājumu nozīmi Latvijai un Eiropai.

Prezentācija norisināsies plkst. 12.00 Latvijas Kara muzejā (Konferenču zālē), Smilšu ielā 20.

Nākotnes scenāriju darbnīca „Rīgas process” ir daļa no ASV Vācu Maršala fonda iniciatīvas „Rīgas process – ceļš uz Eiroatlantisko nākotni”. Katra tikšanās reize pulcē valstu vadītājus, akadēmiķus, profesorus un uzņēmējus no Eiropas un ASV, un to diskusijas ir vērstas uz būtiskām izmaiņām Eiropas Savienībā pēc krīze pārvarēšanas, tostarp Eiropas maigo un stingro varu, kā arī Eiropas globālā spēka attīstību un Transatlantiskās perspektīvas nākotni.

Pasākuma darba valoda: angļu

Reģistrējies diskusijai līdz 4. septembrī plkst. 17:00, aizpildot e-reģistrāciju (skatīt zemāk) vai pa tālruni 22379140, vai nosūtot e-pastu uz andris@lato.lv.