Jauni līderi no 30 valstīm tiekas Jauno Diplomātijas Profesionāļu Forumā

16.09.2013. 16:45

6. un 7.septembrī Lielajā Ģildē Rīgā, Amatu ielā 6, norisinājās trešais Rīgas Konferences Jauno Diplomātijas Profesionāļu Forums, kurš šogad pulcēs jau 60 jaunos līderus no 30 valstīm. Forums ir „Rīgas konferences 2013” pavadošais pasākums, kas notiek ar mērķi konferences dienaskārtībā iesaistīt nākotnes līderus.

Foruma moderatori bija LU docents Toms Rostoks un Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Aizsardzības zinātniskās pētniecības centra pētniece Nora Vanaga. Piektdienas forumā notika divas paneļdiskusijas. Atklāšanas sesijā tika diskutēts par NATO Partnerībām un tajā piedalījās Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Sārts, ASV Valsts Departamenta Demokrātijas, Cilvēktiesību un darba biroja sekretāra vietnieka palīgs Tomass Melia, Amerikas Savienoto Valstu Atlantiskās padomes viceprezidents Deimons Vilsons un NATO Eiro-Atlantiskās Integrācijas un Partnerību un Drošības politikas nodaļas vadītājs Džeims Mekkejs, kā arī NATO Profesionālās attīstības programmas Gruzijā vadītāja Elīna Lange un Batu Kutelija, Gruzijas Nacionālās Drošības sekretāra vietnieks.

Otrajā pirmās dienas diskusijā moderatora, Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieka Raimonda Rublovska, vadībā tika iztirzāts jautājums par dzimumu perspektīvas integrāciju starptautiskajā dienaskārtībā un šajā diskusijā ar viedokļiem dalījās NATO Ģenerālsekretāra padomniece Sieviešu, Miera un Drošības jautājumos Irene Fellin, ASV Starptautiskās Attīstības aģentūras Eiropas un Eirāzijas Biroja administratora vietniece Peidža Aleksandera, LU profesore, LATO valdes priekšsēdētāja vietniece Žaneta Ozoliņa un Indijas Jawaharlal Nehru Universitātes Starptautisko studiju skolas asociētā profesore Arčana Upadhaija.

Jauno diplomātijas profesionāļu foruma otrās dienas programma bija intensīvas un dinamiska, un tās dalībnieki sekoja līdzi „Rīgas konferences 2013” tiešraidei, piedalījās dažādos grupu darbos, kuros izstrādās rekomendācijas politiskās situācijas uzlabošanai, kā arī tikās ar „Rīgas konferences 2013” viesiem, to skaitā – starptautiski atzītiem ekspertiem.

Jaunieši dalībai forumā tika izvēlēti pēc plaša atlases procesa, kurā vērtēšanas komisijai bija jāizvēlas 60 labākie kandidāti starp vairāk kā 950 pieteikumiem. Forumā piedalījās dalībnieki no Eiropas valstīm, kā arī Ukrainas, Azerbaidžānas, Armēnijas, Gruzijas, ASV, Kanādas un citām. Foruma dalībnieki ir topošie eksperti starptautiskajās attiecībās, aizsardzības un drošības jautājumos, ekonomikā, diplomātijā, žurnālistikā un politikas zinātnē.

Pilns dalībnieku saraksts, kā arī Foruma programma pieejama www.rigaconference.lv/ydpf

Foruma norisi atbalsta NATO Publiskās diplomātijas nodaļa, Melnās jūras fonds, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Ārlietu ministrija, Sorosa fonds – Latvija un Atlantiskā līguma organizācija.