Latvijas vidusskolēni piedalās starptautiskā konkursā Turcijā

23.09.2013. 11:19

No 24.septembra līdz 3.oktobrim divi Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolēni Mikus Pētersons un Mareks Zēvalds dosies starptautiskā konkursa Aliante 2013 uzvarētāju braucienā Turcijā.

Konkursa Aliante mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par Ziemeļatlantijas Līguma organizācijas lomu un darbību, kā arī aizsardzības un ārpolitikas aktualitātēm kopumā. Šogad 5 uzvarētāju komandām būs iespēja redzēt pavisam atšķirīgu un pēdējā laikā īpaši apspriestu pasaules reģionu – Turciju. Tā ir valsts, kas ir zināma ne tikai kā iecienīts ceļojumu galamērķis ar neskaitāmiem kultūrvēsturiskiem pieminekļiem un skaistām pludmalēm, bet Turcija ir arī nozīmīgs NATO partneris, kas sniedzis būtisku ieguldījumu vairākās NATO militārajās operācijās. Līdz ar to iespēja apmeklēt dažas no Turcijas militārajām bāzēm būs īpaši unikāla iespēja uzvarētāju komandām.

Brauciena laikā jaunieši viesosies vairākās Turcijas pilsētās no Ankaras līdz Stambulai. Jaunieši apmkelēs  Turkish Aerospace Industries Inc, Avio Pētniecības un Apmācību Centru, NATO armijas un kara bāzes, Turcijas Kara Akadēmiju, Militāro muzeju un vairākus citus nozīmīgus Turcijas kultūras un vēstures objektus. Otrajā vizītes dienā jaunieši tiksies ar Latvijas vēstnieku Turcijā Ati Sjanīti.

Lai iegūtu iespēju nokļūt Turcijā, jauniešiem bija jāizcīna 2 nacionālā raunda kārtas un jāpiedalās konkursa finālā Zviedrijā, kura laikā 20 komandas sacentās, pārbaudot savas gan fiziskās, gan erudīcijas spējas. Šis uzvaras brauciens ir ļoti īpašs, jo pirmo reizi 12 gadu projekta vēsturē Turcijas Aizsardzības ministrija ir vērusi durvis šāda veida pasākumam civiliedzīvotājiem. Organizatoru vārdā izsakām pateicību aviokopānijai Turkish Airlines birojam Latvijā, kas atbalstīja jauniešu braucienu uz Turciju!