Atlantic Voices publicē Jauno Diplomātijas profesionāļu foruma diskusiju ziņojumus

16.10.2013. 12:13

Atlantijas līguma asociācijas ikmēneša izdevums Atlantic Voices šomēnes veltīts 6.-7. septembrī notikušajam Jauno Diplomātijas profesionāļu forumam, kas jau trešo gadu bija viens no Latvijas Transatlantiskās organizācijas (LATO) rīkotās Rīgas Konferences pavadošajiem pasākumiem.

Foruma mērķis ir konferences dienaskārtībā iesaistīt nākotnes līderus, šogad tas piedāvāja intensīvu un dinamisku programmu, ar iespēju sekot līdzi Rīgas konferences 2013 tiešraidei, piedalīšanos dažādos grupu darbos, politikas rekomendāciju izstrādi, kā arī iespēju apmainīties viedokļiem ar vairāk kā 60 topošajiem ekspertiem no vairāk kā 30 valstīm. Foruma laikā jaunieši tikās arī ar Rīgas konferences 2013 viesiem, kuru vidū ir atzīti diplomāti, jomas eksperti un nozīmīgi politikas veidotāji.

Atlantic Voices oktobra izdevumā publicēti četri ziņojumi, kas ir foruma laikā notikušo diskusiju rezultāts un ko apkopojuši četri diskusiju moderatori no dalībnieku vidus. Izdevumu ievada ziņojums “Transatlantic Shifts: Who Is Calling the Shots?”, kurā Andris Banka aplūko jautājumu par to, kas šobrīd ieņem vadošo lomu pasaulē – vai tā ir NATO, vai arī notiek varas pārbīde? Otrkārt, Bartosz Marcinkowski rakstā “European Union: A Global Superpower” diskutē par Eiropas Savienības lomas izmaiņām un tās potenciālu šodienas pasaulē. Trešais – Salomes Ugrekhelidzes – ziņojums “Eastern Partnerships: From Vilnius to Riga and the Way Forward” veltīts Austrumu Partnerības transformācijām līdz šim un nākotnē. Visbeidzot, Inga Vaiciakauskaite piedāvā savu skatījumu uz Afganistānu pēc 2014. gada, kad īpašu lomu drošībā ieņems reģionālā sadarbība.

Pilns Atlantic Voices oktobra izdevuma teksts pieejams šeit: Atlantic Voices Volume 3 Issue 10 October 2013

Par autoriem:

Andris Banka ir doktorantūras pētnieks Birmingemas Universitātē. Viņš koncentrējas uz ASV ārpolitiku, īpašu uzmanību pievēršot bezpilota lidaparātu uzbrukumu efektiem. Iepriekš strādājis vairākos rīcībpolitikas centros Vašingtonā, Briselē un Hāgā.

Bartosz Marcinkowski ir ieguvis politikas zinātnes maģistra grādu Jagiellonian Universitātē un specializējas Balkānu studijās. Studējis arī Zagrebas universitātē un University of Split. Galvenās interešu jomas ir ES politika pret bijušās Dienvidslāvijas valstīm un politiskā sadarbība Centrāleiropā.

Salome Ugrekhelidze ir ieguvusi bakalaura grādu tiesību zinātnē Tbilisi Valsts Universitātē un maģistra grādu starptautiskajās publiskajās tiesībās Notingemas Universitātē. Ģenerāldirektore Gruzijas nevalstiskajā organizācijā “Sabiedrības Aizstāvība” (“Public Advocacy”). Iepriekš strādājusi kā juriste Gruzijas Attīstības Izpētes institūtā un bijusi juridiskā praktikante Gruzijas Ārlietu ministrijas Starptautisko attiecību departamentā.

Inga Vaiciakauskaite ieguvusi bakalaura grādu politikas zinātnē Austrumanglijas universitātē un šobrīd studē starptautiskās attiecības un diplomātiju maģistratūrā Viļņas Universitātē. 2011. gadā praksējusies Eiropas Komisijā, šobrīd strādā Lietuvas Republikas Ārlietu ministrijā.