Noslēdzies Aliante 2013 uzvarētāju brauciens Turcijā

11.10.2013. 10:26

No 24.septembra līdz 3.oktobrim divi Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolēni Mikus Pētersons un Mareks Zēvalds devās starptautiskā konkursa Aliante 2013 uzvarētāju braucienā uz Turciju.

Projekta organizatori ir Čehu organizācija Jagello 2000, bet par uzvarētāju braucienu parūpējās Turcijas Aizsardzības ministrija.

Brauciena laikā jaunieši no 10 valstīm viesojās 5 Turcijas pilsētās no Ankaras līdz Stambulai. 10 dienu laikā jaunieši viesojās vairākos Turcijai nozīmīgos militārajos un ar drošības nozari saistītos objektos – Turkish Aerospace Industries Inc, NATO armijas, gaisa spēku un kara bāzēs, jūras kara flotē, Turcijas Militārajā Akadēmijā, Kara koledžā un Militārajos muzejos vairākās Turcijas pilsētās. Otrajā vizītes dienā jaunieši tikās ar Latvijas vēstnieku Turcijā Ati Sjanīti, kā arī apmeklēja jauniegādās vēstniecības telpas. Tāpat programma ietvēra arī vairāku kultūrvēsturisku objektu apskati un tikšanās ar augsta ranga militārajām personām.

Lai iegūtu iespēju nokļūt Turcijā, jauniešiem bija jāizcīna 2 nacionālā raunda kārtas un jāpiedalās konkursa finālā Zviedrijā, kura laikā 20 komandas sacentās, pārbaudot savas gan fiziskās, gan erudīcijas spējas. Šis uzvarētāju brauciens ir ļoti īpašs, jo pirmo reizi 12 gadu projekta vēsturē Turcijas Aizsardzības ministrija ir vērusi durvis šāda veida pasākumam civiliedzīvotājiem. Organizatoru vārdā izsakām pateicību aviokopānijai Turkish Airlines birojam Latvijā, kas atbalstīja jauniešu braucienu uz Turciju!

Spilgtākie mirkļi no uzvarētāju brauciena pieejami oficiālajā konkura Facebook lapā.