Aicinām apmeklēt Latvijas dalības NATO desmitgadei veltītos pasākumus!

25.03.2014. 16:33

29.martā aprit tieši 10 gadu, kopš Latvija pievienojās Ziemeļatlantijas līguma organizācijai (NATO). Aicinām apmeklēt šim vēsturiskajam notikumam veltītos pasākumus! 

Plkst.12 Rīgā, pie Brīvības pieminekļa, notiks svinīgs pasākums ar valsts augstāko amatpersonu un Nacionālo bruņoto spēku vadības piedalīšanos. Pasākumā uzrunas teiks Valsts prezidents Andris Bērziņš un aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, notiks svinīgā goda sardzes maiņa, kā arī Nacionālo bruņoto spēku orķestra uzstāšanās un Godasardzes rotas defilē priekšnesumi.

Savukārt Rīgā un Liepājā no plkst.13 līdz plkst.15 publiskai apskatei tiks atvērti Jūras spēku flotiles kuģi.

Rīgā, Daugavgrīvā, iedzīvotāji aicināti apmeklēt jaunos patruļkuģus „Skrunda”, „Cēsis”, „Viesīte” un „Jelgava”, kā arī štāba un apgādes kuģi “Varonis”. Savukārt Liepājā, 84.piestātnē varēs aplūkot mīnu kuģi “Viesturs” un “Rūsiņš”, štāba un apgādes kuģi “Virsaitis”, kā arī ūdenslīdēju komandas aprīkojumu, jūras novērošanas un naftas seku likvidācijas mobilās vienības.

Šajā dienā Rīgas Valsts 2.ģimnāzijā norisināsies Latvijas dalībai NATO veltīts debašu turnīrs, ko organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija sadarbībā ar biedrību Debašu centrs. Pasākums pulcēs līdz 150 labāko debatētāju no Latvijas skolām, kuri diskutēs par to, kā dalība NATO ir ietekmējusi Latvijas ārējo drošību. Debašu turnīra uzvarētājus apbalvos aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

Liepājas Latviešu biedrības nama foajē no 29.marta līdz 6.aprīlim varēs aplūkot NATO desmitgadei veltītu fotoizstādi. Fotogrāfiju autori ir gan Jūras spēku flotiles karavīri, gan Rekrutēšanas un jaunsardzes centra un citi fotogrāfi.

Par godu Latvijas iestāšanās NATO desmitgadei Nacionālo bruņoto spēku vienības visā Latvijā no 26. līdz 29.martam rīko Atvērto durvju dienas, kurās būs iespēja iepazīties ar vienību uzdevumiem, to rīcībā esošo ekipējumu un tehniku, tikties ar karavīriem, kā arī uzzināt par dienestu regulārajos spēkos un Zemessardzē.

Savukārt 31.martā plkst.9:00 visās bruņoto spēku vienībās svinīgi tiks pacelts NATO karogs.