Atzīmējot Latvijas dalības NATO desmitgadi, jaunieši debatēs par Latvijas dalību NATO un valsts ārējo drošību

28.03.2014. 11:50

Sestdien, 29. martā Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā norisināsies ikgadējais nacionālais debašu turnīrs, kura ietvaros ap 150 vidusskolēni no visas Latvijas pulcēsies, lai latviešu un angļu valodās debatētu par rezolūciju: Latvijas dalība NATO ir/ nav uzlabojusi Latvijas ārējo drošību. Pasākumu apmeklēs un debašu uzvarētājus sveiks arī aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

29. martā apritēs tieši desmit gadi kopš Latvija ir kļuvusi par pasaulē spēcīgākās militārās alianses – Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) – dalībvalsti. Līdz ar to, šis ir īstais laiks, lai visas valsts un sabiedrības līmenī diskutētu par ieguvumiem un izaicinājumiem, ko sniedz šī dalība, kā arī palūkotos uz aizsardzības sadarbības nākotnes perspektīvām. Nacionālais popera debašu turnīrs ir viens no Latvijas dalības NATO desmitgadei veltītajiem pasākumiem, uz ko 29. martā tiek aicināti interesenti.

Debašu turnīru organizē biedrība Debašu centrs un Latvijas Transatlantiskā organizācija, pasākumu atbalsta NATO Publiskās diplomātijas nodaļa.

Biedrība Debašu centrs, kura vadība atrodas Liepājā ar novadu debašu centriem Iecavā, Daugavpilī un Cēsīs, koordinē Latvijas debašu kustību skolēniem. Debates ir kultūrizglītojoša programma, kas māca valodas kultūru, psiholoģisko likumību pielietojumu, loģikas principus. Tā palīdz kā skolēniem tā arī skolotājiem apgūt māku izteikties, gan uzklausīt. Vairāk informācijas: www.debasucentrs.lv

Latvijas Transatlantiskā Organizācija (LATO) ir nevalstiska sabiedriska organizācija. Tā apvieno domubiedrus, kas vēlas veicināt Latvijas dalību NATO. LATO mērķi ir informēt Latvijas sabiedrību par NATO un Latvijas dalību NATO, veicināt sadarbību ar citām valstīm ar mērķi informēt šo valstu iedzīvotājus par Latviju kā NATO dalībvalsti, organizēt sabiedrības informēšanas pasākumus par Latvijas un Eiro-Atlantiskās drošības politikas aktuālajām tēmām, veicināt Latvijas kā NATO dalībvalsts starptautiskās lomas nostiprināšanos, kā arī veicināt starptautiskās sabiedrības izpratni par Latvijas ārpolitikas mērķiem.