Notiks diskusija „10 gadi NATO: vai esam drošībā?”

13.03.2014. 13:00

Ceturtdien, 13. martā, plkst. 18.30 Latvijas 1.Rokkkafejnīcā, Mārstaļu ielā 2/4, Rīgā visi interesenti ir aicināti piedalīties PolitiCafe un LATO rīkotajā diskusijā „10 gadi NATO: vai esam drošībā”, kuras mērķis ir apspriest Latvijas drošībai aktuālos jautājumus. Diskusijā piedalīsies Aizsardzības un Ārlietu ministru padomnieks Jānis Kažociņš, Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors un Ārlietu ministrijas Drošības politikas un starptautisko organizāciju direkcijas vadītāja Baiba Braže. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Pirms desmit gadiem Latvija pievienojās Ziemeļatlantijas līguma organizācijai jeb NATO. Gan tolaik, gan tagad tas tiek uzskatīts par nozīmīgāko soli Latvijas suverenitātes un drošības nostiprināšanā kopš neatkarības atjaunošanas. Tomēr, kaut gan gribam baudīt NATO sniegtās drošības garantijas, neesam gatavi pildīt visas saistības. Latvijas budžetā aizsardzībai atvēlētais finansējums krietni atpaliek no NATO noteiktajiem standartiem: pagājušajā gadā tie bija 0,97% no IKP, šogad – 0,91%.

NATO lomu vēl vairāk aktualizē pēdējo nedēļu notikumi Ukrainā. Jaunākās norises Ukrainā raisa pamatotas bažas par mūsu kaimiņvalsts Krievijas agresīvajiem nodomiem un tālāko rīcību. Ne tikai Latvijā, bet arī plašāk starptautiskajā vidē izskan uztraukums par visu Krievijas kaimiņu – bijušo Padomju Savienības republiku, tai skaitā, Baltijas valstu – drošību. Kā Krievijas militārā iejaukšanās Ukrainā atsaucas uz drošības situāciju Baltijā? Vai dalība NATO mums sniedz reālas drošības garantijas?

Pasākums notiek sadarbībā ar Latvijas Transatlantisko organizāciju un NATO Publiskās diplomātijas nodaļas atbalstu.

Pasākuma ierastais formāts ir analītiskas un interesantas ekspertu uzstāšanās neformālā vidē ar tām sekojošām diskusijām, ko pavada dzērienu malkošana, iepazīšanās un saistošas debates par svarīgiem, aktuāliem tematiem.

Šoreiz diskusiju būs iespējams vērot arī video tiešraidē LATO mājas lapā www.lato.lv

Vairāk informācijas iespējams iegūt diskusijas Facebook lapā: http://ej.uz/PolitiCafe_LVdrosiba

Par PolitiCafe

Latvijā politikas zinātne un starptautisko attiecību pētniecība ir ļoti augstā līmenī. Tomēr publiskajā telpā pārāk bieži šīs interesantās un sarežģītās jomas jautājumi tiek noreducēti uz melns/balts, labs/slikts līmeni. Sabiedrībā trūkst kvalitatīvas debates par politikā un ārpolitikā aktuāliem jautājumiem, un pat, ja tādas ir, pasākumi bieži vien ir sausi, akadēmiski un neinteresanti. Tādēļ vairāki politikas un starptautisko attiecību esošie un bijušie studenti sāka organizēt PolitiCafe – akadēmiskas, analītiskas un intelektuālas diskusijas par politiku Latvijā un pasaulē, interesantā, ikvienam pieejamā formātā. Kustība aizsākās 2012. gadā ar SkeptiCafe pasākumiem. Ideja ir aizgūta no pasaulē izplatītās „Skeptics in the Pub” kustības, kas ir zinātnes un kritiskās domāšanas entuziastu neformālas tikšanās bārā, lai apmainītos ar idejām un veicinātu pazīšanos. Tā kā vairākus no iesaistītajiem ļoti interesē politika, drīz vien no šiem pasākumiem izauga PolitiCafe ar pirmo pasākumu 2012. gada decembrī. PolitiCafe Facebook lapa: https://www.facebook.com/PolitiCafe

Par Latvijas Transatlantisko organizāciju

Latvijas Transatlantiskā Organizācija (LATO) ir nevalstiska sabiedriska organizācija. Tā apvieno domubiedrus, kas vēlas veicināt Latvijas dalību NATO. LATO mērķi ir informēt Latvijas sabiedrību par NATO un Latvijas dalību NATO, veicināt sadarbību ar citām valstīm ar mērķi informēt šo valstu iedzīvotājus par Latviju kā NATO dalībvalsti, organizēt sabiedrības informēšanas pasākumus par Latvijas un Eiro-Atlantiskās drošības politikas aktuālajām tēmām, veicināt Latvijas kā NATO dalībvalsts starptautiskās lomas nostiprināšanos, kā arī veicināt starptautiskās sabiedrības izpratni par Latvijas ārpolitikas mērķiem. Vairāk informācijas: http://lato.lv/par-mums/