Aicinām pievienoties LATO brīvprātīgo komandai Nordea maratonā!

28.04.2014. 13:03

Teju jau klāt ir gada lielākais sportiskais notikums – Nordea Rīga Maratons, kas ir arī viens no Rīga 2014 gaidītākajiem pasākumiem.  Protams, tā sekmīgai norisei ir nepieciešama arī brīvprātīgo palīdzība! Šoreiz piedāvājam Tev lielisku iespēju piedalīties Nordea Rīga maratonā kā brīvprātīgajam, pārstāvot LATO un kļūstot par Rīga 2014 brīvprātīgo aģentu. Tev tiks nodrošināts brauciens ērtā autobusā uz Rīgu (autobuisi kursēs maršrutos Valka – Valmiera – Cēsis – Sigulda Rīga; Bauska – Iecava – Jelgava – Ķekava – Rīga; Talsi – Tukums – Jūrmala – Rīga) un atpakaļ uz mājām, kā arī pusdienas, turklāt šī būs iespēja palīdzēt ne tikai maratona norisē, bet arī iepazīties  – un, protams, iepazīstināt citus! – ar LATO darbu Latvijā.

Kas, kur un kad

Pirmais maratona dalībnieku starts būs jau 8:30 no rīta, tamdēļ brīvprātīgajiem vajadzētu būt mundriem un gataviem savos posteņos jau apmēram 7:50. No tālākajiem galapunktiem izbrauksim plkst. 6:00, lai jau laicīgi būtu Rīgā. Tomēr lai agrums  Tevi nebiedē – kā jau minēts, nodrošināsim Tev drošu un ērtu braucienu no Tavas dzīvesvietas līdz pat pašam pienākumu veikšanas punktam, turklāt, kā vēsta latviešu sakāmvārds, rīta stundai zelts ir mutē! Tas, līdz cikiem norisināsies Tavs darbiņš, ir atkarīgs no konkrētā pienākuma. Visticamākais, ka pēdējie finišētāji varētu beigt savu skrējienu apmēram plkst. 15:00, tomēr pēc visu skrējēju finiša Tu būsi laipni gaidīts arī Krastmalā uzvarētāju apbalvošanā. Protams, notiks arī brīvprātīgo apbalvošana! Kad pasākums būs pilnībā beidzies, aizvedīsim Tevi arī atpakaļ uz mājām. Pēc maratona beigām Tev būs arī nedaudz brīvā laika, ko varēsi izbaudīt kā vien vēlies – 18:00 izbrauksim no Rīgas, lai Tevi atkal nogādātu mājās.

Posteņos brīvprātīgie tiks sadalīti atbilstoši maršrutiem, kādos viņi atbrauca, tādējādi Tev būs iespēja nostiprināt jaunas draudzības. Arī došanās mājup notiks no tā paša punkta, kurā Tu līdz ar līdzbraucējiem izkāpsi no autobusa, lai iesaistītos darbā.

Drošības nodrošināšanai trasē tiks iesaistīti visi atbildīgie dienesti. Papildus tam trasē nepieciešami palīgi, kas uzrauga dalībnieku plūsmu un, norādot uz pareizo maršrutu, seko līdzi drošībai. Šīm pozīcijām mēs meklējam tieši Tevi! Kad būsi pieteicis savu dalību, protams, parūpēsimies par plašāku informāciju – laika plānu, trasi, utt.

Kas ir Rīga 2014 brīvprātīgo programma?

Rīga 2014 brīvprātīgo programma darbojas jau trešo gadu un ir kļuvusi par vienu no lielākajām brīvprātīgo darbības koordinācijas struktūrām Rīgā. Programmas galvenais mērķis – dot iespēju ikvienam vērtīgi pavadīt savu brīvo laiku sabiedrības labā. Šobrīd programmā iesaistījušies gandrīz 3000 brīvprātīgie no 14 līdz pat 76 gadu vecumam.

Kļūt par brīvprātīgo Eiropas kultūras gada programmas ietvaros ir vienkārši – galvenais ir vēlme darboties un brīvais laiks!

Nosacījumi Tev

Iepriekšējā pieredze palīgu lomā nav obligāta, tomēr minimālais vecums, no kura iespējams iesaistīties, ir 16 gadi. Vēlama būtu arī fiziskā sagatavotība – maratonā piedalās tūkstošiem cilvēku un daudzi no darbiņiem ir saistīti ar lielām ļaužu masām! Protams, galvenais ir žirgtums, entuziasms un pacietība. Noteikti priecāsimies redzēt visus brīvprātīgos, kas Nordea Rīgas maratona komandā atgriezīsies atkārtoti.

Kā iespējams pieteikties?

Pieteikšanās misijai notiek caur Riga2014 brīvprātīgo mājaslapu. Misija atrodama vietnē http://piedalies.riga2014.org ar nosaukumu „Maratona misija novadu brīvprātīgajiem, Rīga 2014 + LATO” (http://piedalies.riga2014.org/lat/misijas/581-maratons-regionalajiem-brivpratigajiem-riga-2014-lato). Misijas parole ir #LV10NATO. Piesakoties misijai, saņemsi vēstuli ar turpmāko informāciju par braucienu un maršrutu laikiem. Ja vēl neesi reģistrējies Rīga2014 mājaslapā, to vajadzēs izdarīt vispirms, tādējādi paverot Tev plašu citu brīvprātīgā darba iespēju pasauli! Reģistrējoties norādi arī savu pilsētu, lai uzzinātu izbraukšanas laikus un pārējo ar braukšanu saistīto informāciju!

Gaidīsim Tavu ziņu!

Neskaidrību gadījumā droši raksti madara.melnika@gmail.com vai zvani 22469446 (Madara Meļņika) vai 26482129 (Līna Kārkliņa)! Turklāt neaizmirsti sekot līdzi jaunākajām Rīga2014 misijām http://piedalies.riga2014.org .