LATO un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji viesojas Valmieras skolās

17.04.2014. 14:33

Otrdien, 15.aprīlī, skolu akcijas „Latvijas desmitgade NATO” ietvaros Valmieras Valsts ģimnāzijā un Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā viesojās Latvijas Transatlantiskās organizācijas (LATO) un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji, lai ar skolēniem pārrunātu drošības un aizsardzības jautājumus.

Martā un aprīlī visā Latvijā norisinās akcija, kuras laikā Aizsardzības ministrijas un Ārlietu ministrijas darbinieki, kā arī Nacionālo bruņoto spēku karavīri un LATO  pārstāvji apmeklē skolas, lai stāstītu par Latvijas dalību NATO. Šoreiz Valmierā viesojās LATO projektu vadītāja Līna Kārkliņa un divi Nacionālo bruņoto spēku Kājinieku brigādes karavīri – seržants Linards Gelmanis un kaprālis Alvis Lapiņš.

Lekciju cikla mērķis ir skaidrot Latvijas ieguvumus no dalības pasaulē spēcīgākajā militārajā aliansē, kā arī iepazīstināt skolēnus ar NATO mērķiem, uzdevumiem un darbības pamatprincipiem, dalībvalstu pienākumiem un ieguldījumu alianses drošības stiprināšanā. Lektori skaidro, kas ir kolektīvā aizsardzība, kāpēc mūsu karavīri piedalās starptautiskajās operācijās un kā citas alianses dalībvalstis palīdz Latvijai garantēt drošību, piemēram, patrulējot NATO gaisa telpā virs Baltijas valstīm.

Skolas bija aicinātas pieteikties lekcijām līdz 21.februārim, un interesi par šo iespēju izrādīja vairāk nekā 100 skolu visā Latvijā.

29.martā apritēja 10 gadi, kopš Latvija ir kļuvusi par pasaulē spēcīgākās militārās alianses – NATO – dalībvalsti.

download #LV10NATO