Noslēgusies nometne Baltic Guards – 2014

25.08.2014. 09:19

Jau trešo gadu notikusi Baltijas valstu militāro jauniešu organizāciju dalībnieku  nometne „Baltic Guards – 2014”. Nometne norisinājās  laikā no  14. līdz 17. jūnijam Valgā, Igaunijā.

Nometnē kopā piedalījās 24 jaunsargi no Apes, Valkas un Valmieras jaunsargu vienībām. Nometnes darbības vieta – Valga, Patriotiskās  audzināšanas pastāvīgās ekspozīcijas – muzeja teritorija (turpmāk – muzejs) Pikk ielā 16.

14. jūnijā ieradāmies Valgā plkst. 15.00. Pēc reģistrācijas notika nometnes svinīga atklāšana,  iepazīšanās un dalībnieku saliedēšanas pasākumi, kā arī katra valsts prezentēja savu organizāciju.

15. jūnijā tika organizētas aktivitātes muzeja teritorijā. Aktivitātes: šķēršļu josla, šaušana ar lāzera ieroci,  kāpšana alpīnisma sienā, nozīmīšu izgatavošana u.c. Šķēršļu joslā Valkas jaunsargs Dāvis Zirnis  pārliecinoši uzstādīja jaunu trases rekordu: 1 minūte un 34 sekundes (iepriekšējais rekords – 1 minūte un 52 sekundes). Dāvis no šķēršļu joslas organizētājiem saņēma speciālbalvu.

Pēcpusdienā visi brauca uz poligonu Metsniku. Poligonā jaunieši uzcēla teltis un veica dažādus uzdevumus. Aktivitātes: laišanās ar virvi no ēkas 3. stāva, pirmā palīdzība, šaušana ar AK-4, šaušana ar loku, orientēšanās. Vakarā pie ugunskura notika interesantas sarunas un diskusijas.

16. jūnijā visi nometnes dalībnieki veica 12 km orientēšanās trasi mežā, izpildot dažādus uzdevumus kontrolpunktos. Bet pēcpusdienā notika tikšanās ar Igaunijas Aizsardzības ministrijas pārstāvjiem. Notika diskusija par NATO un situāciju Ukrainā. Apes jaunsargs Jānis Stūrītis saņēma balvu kā gudrākais un erudītākais politisko jautājumu zinātājs. Vakarā visus iepriecināja pašu sagatavotie priekšnesumi pasākumā „POP iela”.

17. jūnijā visiem nometnes dalībniekiem tika organizēta plaša ekskursija pa  muzeja teritoriju. Nometnes noslēguma ceremonijā izteicām paldies par lielisko uzņemšanu un aicinājām nākošajā gadā piedalīties BALTIC GUARDS  – 2015, kas tiks organizēts Latvijā.

FOTO

Sižets raidījumā “Piedzīvojums dabā”