Notiks ikgadējais ārpolitikas un drošības forums “Rīgas konference 2014”

08.09.2014. 12:12

Jau devīto gadu pēc kārtas Rīgā norisināsies  drošības un ārpolitikas forums „Rīgas konference 2014”, kas šā gada 12. un 13. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā – Gaismas pilī – pulcēs augsta līmeņa ārvalstu drošības un ārpolitikas ekspertus, diplomātus, politiķus, akadēmiķus, uzņēmējus un žurnālistus.

Konferencē ik gadu drošības un ārpolitikas jautājumi tiek skatīti plašākā diapazonā, tajā izskan dažādu ekspertu viedokļi un izaicinoši priekšlikumi par šā brīža aktuālākajiem pasaules notikumiem. Konferencē tiks diskutēts par tādām tēmām kā Ukrainas un Krievijas militārā konflikta sekas, ietekme un attīstības scenāriji; Rīgas Austrumu Partnerības samits un pārmaiņas, ko tas varētu nest; izaicinājumi vienota enerģijas tirgus izveidē Eiropā; populisma, nacionālisma un ekstrēmisma augošā ietekme uz Eiropas vienoto politiku; tostarp arī diskusijas par to, kā esošā ekonomiskā un finanšu krīze sasvērs pasaules varas kausus.

„Rīgas konferences 2014” gaitu varēs vērot interneta tiešraidē konferences mājas lapā www.rigaconference.lv.

Tiešraides dalībnieki ir aicināti piedalīties konferences diskusijās sociālajos medijos Twitter un Facebook, kā arī uzdot jautājumus paneļdiskusiju dalībniekiem. Konferences darba valoda – angļu.

Par „Rīgas konferenci 2014”

„Rīgas konference 2014” ir Ziemeļeiropā lielākais drošības politikas un ārpolitikas forums. Konference jau devīto gadu pēc kārtas pulcēs vairāk nekā 33 valstu vadītājus, ministrus, diplomātus, ekspertus, akadēmiķus un žurnālistus. Šogad par konferences norises vietu ir izvēlēta Latvijas Nacionālā bibliotēka (Mūkusalas ielā 3) – Gaismas pils.

Konferenci organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju un Ārlietu ministriju. Konferences norisi atbalsta Ziemeļatlantijas līguma organizācija (NATO), Konrāda Adenauera fonds, ASV Vācijas Maršala fonds (Black Sea Trust for Regional Cooperation), Sorosa Fonds – Latvija, Baltijas-Amerikas Brīvības Fonds, ASV vēstniecība Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Nacionālā Bibliotēka, Rīgas Dome, Lielbritānijas vēstniecība Latvijā, VAS ”Latvijas Dzelzceļš”, Gruzijas vīnu darītava ”Alverdi” un Latvijas un Gruzijas tirdzniecības un investīciju attīstības aģentūra. Īpašie sadarbības partneri: Audi oficiālie dīleri Latvijā – Moller Auto Rīga un Moller Auto Lidosta, Latvenergo koncerns un Lattelecom. Informatīvais atbalsts: LETA, Diena, DELFI un Latvijas Avīze.