Konference “Latvijas dalība NATO: ieguvumi sabiedrībai un ekonomikai”

18.03.2015. 09:37

19. martā Citadeles konferenču zālē norisināsies starptautiska konference „Latvijas dalība NATO: ieguvumi sabiedrībai un ekononikai” (“Latvia’s NATO Membership and the Benefits for the Society and Economy”), ko organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federāciju (FSDI Latvija), atbalstot NATO Publiskās diplomātijas nodaļai.  Tiešraide būs pieejama no plkst. 10:00 – 15:00

Konferences programma atrodama šeit

Konference pulcēs nozares ekspertus no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas, lai diskutētu par iespējamo drošības un aizsardzības industriju attīstību un to kapacitātes palielināšanas iespēju gan nacionālā, gan internacionālā līmenī. Tāpat tiks aplūkota Latvijas kā NATO dalībvalsts loma kopējās drošības nodrošināšanā un kā ir mainījusies Latvijas aizsardzības industrija kopš iestāšanās NATO.

Viens no konferences mērķiem ir apzināt gan mūsu pašu drošības un aizsardzības industriju kapacitāti un iespējas to pārredzamā nākotnē palielināt, gan izvērtēt Latvijas iespējas piesaistīt jaunus investorus, apgūt finansiālo atbalstu no starptautiskiem resursiem, izveidojot ilgtspējīgu sadarbību starptautiskā līmenī, kas veicinātu gan ekonomisko izaugsmi, gan drošības un aizsardzības industriju attīstību. Tiks izvērtēts vai pašreizējie resursi un inovācijas ir gana pievilcīgas, lai piesaistītu jaunus sadarbības partnerus, un kas būtu jādara, lai situāciju uzlabotu ilgtermiņā.

Jautājumu vai komentāru gadījumā lūdzam sazināties ar Evitu Gaidi, LATO projektu vadītāju (evita@lato.lv; +371 22424220).