Aizsardzības ministrs R. Bergmanis atklās Baltijas valstu jaunsargu nometni «Baltic Guards 2015»

10.08.2015. 23:06

Otrdien, 11. augustā, Kalnciema vidusskolas teritorijā, Jelgavas novadā, svinīgi atklās Baltijas valstu jaunsargu nometni «Baltic Guards 2015».

Nometni atklās Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. Dalībniekus ar uzrunu sveiks Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra direktors Druvis Kleins un Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune. 

Pēc nometnes atklāšanas ceremonijas notiks sporta spēles, kuru laikā jaunsargu komandas sacentīsies tādās disciplīnās un uzdevumos kā: rokasbumba, šautriņu mešana, volejbols, tautas bumba, triecienšautenes AK-4 izjaukšana un salikšana, šaušana ar pneimatiskajiem ieročiem, alpīnisma siena un tamlīdzīgi.

Savukārt vakarā nometnes dalībnieki tiksies un diskutēs ar NATO Izcilības centra komunikācijas jautājumos pārstāvjiem, kā arī prezentācijās iepazīstinās ar savu valstu interesantākajām tradīcijām, notikumiem, cilvēkiem un faktiem.

Šodien jaunieši ierodas un iekārtojas nometnē, veido komandas, gatavo komandu karogus un domā devīzes, kā arī piedalās dažādās iepazīšanās un saliedēšanās spēlēs. Nacionālo bruņoto spēku vienības ― Militārā policija, Sauszemes spēku kājnieku brigāde, Gaisa spēku aviācijas bāze, Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas (NMN) rota ― iepazīstinās ar savu darbu, ieročiem un tehniku.

Jau ziņots, ka Rekrutēšanas un Jaunsardzes centrs no 10. līdz 14. augustam Kalnciema vidusskolas teritorijā, Jelgavas novadāorganizē vasaras nometni «Baltic Guards 2015» jaunsarguorganizācijām no Baltijas valstīm ― Jaunsardze (Latvija), «Kodututred» un «Noored Kotkad» (Igaunija), «Šauliu sajunga» (Lietuva), kadetiem no ģenerāļa Povila Plehaviča kadetu skolas(Lietuva) un Jelgavas novada jauniešiem. Nometnē piedalīsies vairāk kā 100 pusaudži un jaunieši vecumā no 14 līdz 18 gadiem.

Nometni atbalsta: Jelgavas novada dome, Jelgavas novada Izglītības pārvalde, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs, Kalnciema vidusskola, Latvijas Transatlantiskā Organizācija (LATO),  NATO Publiskās diplomātijas nodaļa, NOMAD.LV, AS «Latvijas Valsts meži», Taipejas misija Latvijas Republikā, SIA «Very Berry», A/S «Druva food», A/S «Rīgas Miesnieks».

Ar pilnu pasākuma programmu var iepazīties interneta vietnē:

http://www.rjc.gov.lv/Aktualitates/guards_2015.aspx

Informāciju sagatavojusi:
Vineta Žilinska,
Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra
sabiedrisko attiecību speciāliste.
Tālrunis +371 67335389.
E-pasts: vineta.zilinska@rjc.gov.lv