Ārlietu ministrs Rinkēvičš runās starptautiskā vasaras programmā jauniešiem.

24.08.2015. 13:07

No 27. līdz 30. augustam Salacgrīvas novada viesu namā “Rakari” norisināsies pirmā “Vasaras studiju programma Latvijas, Igaunijas, Gruzijas, Lietuvas, Moldovas, Polijas, Krievijas un Ukrainas studentiem 2015”, kurā vairāk nekā 70 jaunieši apspriedīs svarīgus jautājumus drošības un ārpolitikas jautājumus ar ievērojamiem ekspertiem.

Studiju programma, kuru organizē Baltijas-Melnās jūras alianse un Latvijas Transatlantiskā organizācija, ar NATO Publiskās diplomātijas nodaļas un Frīdriha Eberta fonda  atbalstu, sniegs iespēju daudzsološiem studentiem iepazīt ekspertus, diplomātus, valdību pārstāvjus no Baltijas un Melnās jūras reģioniem, kuri visvairāk ir bijuši ietekmēti no nesenajām ģeopolitiskajām pārmaiņām.

Projekta organizatore, Evita Gaide, uzskata ka “tieši šādi starpkultūru pasākumi, kuros jaunieši strādā grupās, ļauj veicināt demokrātisku vērtību attīstību arī nākotnes paaudzēs”. Regīna Plīkša, Frīdriha Eberta fonda Baltijas valstu projektu menedžere, vērš, “ka šīs vasaras skolas ietvaros iespējams veicināt tik ļoti būtisko dialogu starp dažādu valstu jauniešiem, rosināt viņus dalīties ar savām emocijām un viedokļiem, domāt un vērtēt pašiem.”

Vasaras programmā savās zināšanās dalīsies Latvijas Republikas Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvīčš, NATO Informācijas biroja Maskavā direktors Roberts Pščels, NATO Informācijas un dokumentācijas centra Ukrainā direktore Natālija Nemilivska, Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks, kā arī daudzi citi. Šie augsta līmeņa eksperti apspriedīs tēmas par stratēģisko komunikāciju, ķiber-drošību, Austrumpartnerību reģionālā un plašākā kontekstā, NATO un Transatlantiskās attiecības, ka arī Eiropas Savienību un tās reģionalizāciju.

Vasaras skolas norisēm varēs sekot līdzi Latvijas Transatlantiskās Organizācijas socialā tīkla Facebook vietnē: https://www.facebook.com/LatvianTransatlanticOrganisation?fref=ts un Baltijas-Melnās Jūras alianses lapā: https://www.facebook.com/BBSALV?fref=ts, kurās tiks izvietotas bildes un video no pasākuma, kā arī izmantojot  #SumProg2015 Twitter un Instagram platformās.

Informāciju sagatavoja:

Aivis Indāns,
Mediju koordinātors,
Latvijas Transatlantiskā organizācija
Tālrunis: +371 2 4558300
E-pasts: aivis@lato.lv