Baltijas valstu jaunsargi tiksies nometnē «Baltic Guards 2015»

03.08.2015. 15:44

Rekrutēšanas un Jaunsardzes centrs (RJC) no 10. līdz 14. augustam Kalnciema vidusskolas teritorijā, Jelgavas novadā organizē vasaras nometni «Baltic Guards 2015» jaunsargu organizācijām no Baltijas valstīm ― Jaunsardze (Latvija), «Kodututred» un «Noored Kotkad» (Igaunija), «Šauliu sajunga» (Lietuva) ― , kadetiem no ģenerāļa Povila Plehaviča kadetu skolas (Lietuva) un Jelgavas novada jauniešiem. Nometnē piedalīsies vairāk kā 100 pusaudži un jaunieši vecumā no 14 līdz 18 gadiem.

Nometnes  mērķis ir stiprināt reģionālo identitāti, veicināt līdera prasmes jauniešiem, iesaistīt jauniešus krīzes pārvarēšanas simulācijas, veicināt izpratni par drošības un aizsardzības politiku, starptautiskajiem drošības izaicinājumiem, NATO, kā arī veicināt Baltijas jaunsargu kustību attīstību un sadarbību.

Programmā ― valstu prezentācijas, viktorīnas, sporta spēles, izlūkpatruļa, šķēršļu joslas, tūrisms un orientēšanās, šaušana ar pneimatiskajiem ieročiem, NBS ieroču un tehnikas paraugdemonstrējumi, ekskursijas, politiskās diskusijas, nakts ugunskurs un citas aktivitātes.

Nometnes ietvaros notiks arī Baltijas jaunsargu organizāciju vadītāju tikšanās ar Lielbritānijas kadetu organizācijas The Army Cadet Force pārstāvjiem, ar mērķi stiprināt un attīstīt sadarbību, veicināt pieredzes apmaiņu un jaunu zināšanu iegūšanu administratīvajā līmenī par organizācijas finansēšanas mehānismu, pamatprincipiem un koordināciju, mācību programmām, to standartiem un metodiskiem materiāliem, kā arī par instruktoru kvalifikācijas standartiem un viņu pieredzi kvalifikācijas uzturēšanā. Nodibināt kontaktus, lai organizētu jauniešu apmaiņu dalībai Baltijas jaunsargu un Lielbritānijas kadetu rīkotajās nometnēs ar mērķi veicināt jaunsargu angļu valodas prasmes uzlabošanu, abpusēju kultūru iepazīšanu, kopīgas sportiskas aktivitātes un organizāciju sadarbību. Organizēt instruktoru metodiskā darba pieredzes apmaiņas programmu.

Nometnes «Baltic Guards» tradīciju aizsāka RJC un pirmo reizi nometne «Baltic Guards»  notika 2012. gadā Latvijā, 2013. gadā tā norisinājās Lietuvā, savukārt 2014. gadā ― Igaunijā. Šogad, 2015. gadā nometne notiks Latvijā.

Nometni atbalsta: NATO Publiskās diplomātijas nodaļa, Jelgavas novada dome, Jelgavas novada Izglītības pārvalde, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs, Kalnciema vidusskola, Latvijas Transatlantiskā Organizācija (LATO),  NOMAD.LV, AS «Latvijas Valsts meži», Taipejas misija Latvijas Republikā.

Papildu informācija un nometnes programma:

http://www.rjc.gov.lv/Aktualitates/guards_2015.aspx

Preses un citu informācijas līdzekļu pārstāvju ievērībai!

Aicinām jūs apmeklēt nometni «Baltic Guards 2015».

Interesentus aicinām pieteikties līdz 6. augustam,

rakstot uz e-pastu: vineta.zilinska@rjc.gov.lv vai zvanot uz tālruni 29477095.

 

Informāciju sagatavojusi:
Vineta Žilinska,
Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra
sabiedrisko attiecību speciāliste.
Tālrunis +371 67335389.
E-pasts: vineta.zilinska@rjc.gov.lv