Ir noslēgusies pirmā vasaras studiju programma jauniešiem.

03.09.2015. 10:40

31. augustā noslēdzās pirmā “Vasaras studiju programma Latvijas, Igaunijas, Gruzijas, Lietuvas, Moldovas, Polijas, Krievijas un Ukrainas studentiem 2015”, kurā vairāk nekā 75 jauniešus apmeklēja arī Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičš, NATO Stratcom izcilības centra direktors Jānis Sārts, Ukrainas vēstnieks Latvijā Jevgens Perebijnis, Saeimas Deputāte Lolita Čigāne un citi eksperti no Baltijas valstīm.

Pirmā šāda veida vasaras skola piesaistīja lielu jauniešu aktivitāti, no kuriem labākie tika atlasīti dalībai vasaras programmā. Šie jaunieši 4 dienu garumā tikās ar tādiem ekspertiem un atzītiem profesionāļiem, kā Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāju Dr. Innu Šteinbuku, NATO Enerģētikas drošības izcilības centra direktoru Col. Gintaras Bagdonas, NATO Informācijas biroja Maskavā vadītājs Roberts Pščels un citiem.

„Rīgas samita laikā mēs panācām progresu mobilitātes jomā. Bezvīzu režīms jau darbojas ar Moldovu. Notiek vīzu liberalizācijas process ar Gruziju un Ukrainu ar nosacījumu, ka šo valstu valdības izpildīs atlikušās rekomendācijas, kas skar vīzu liberalizācijas rīcības plānu. Savukārt Baltkrievija strādā pie vīzu režīma atvieglošanas ar Eiropas Savienību. Mēs turpināsim darbu ar visiem partneriem, taču tas ir pašu Austrumu partnerības valstu rokās, vai tās vēlas ieviest reformas, kas visupirms jau ir nepieciešamas viņām pašām,” sacīja E. Rinkēvičs, daloties savos iespaidos par Austrumpartnerību ar programmas dalībniekiem.

Programmas laikā tās dalībnieki ne vien papildināja savas zināšanas NATO un Transatlantisko attiecību, Austrumpartnerības, Eiropas reģionalizācijas, Stratēģiskās komunikācijas, enerģētikas drošības un kiberdrošības jautājumos, bet arī pielietoja prasmes grupu darbos un multinacionālu viedokļu apmaiņā.

Praktiskajā programmas daļā jaunieši tika sadalīti 5 darba grupās, kurās tie centās rast risinājumus un piedāvāt savus ieteikumus situācijas uzlabošanai jautājumos, kā kiberdrošība, bēgļu krīze Eiropā, informācijas karš, jauniešu iesaiste NATO un sociālā mobilitāte. Iepazīties ar jauniešu darba grupu rezultātiem bija ieradies Ukrainas vēstnieks Latvijā Jevgenijs Perebijnis, kurš atzinīgi vērtēja jauniešu veikumu.

Informācijai: no 27. līdz 31. augustam Salacgrīvā norisinājās diskusija Vasaras studiju programma Latvijas, Igaunijas, Gruzijas, Lietuvas, Moldovas, Polijas, Krievijas un Ukrainas studentiem 2015”, ko rīkoja Baltijas – Melnās jūras alianse, Latvijas Transatlantiskās organizācija ar NATO publiskās diplomātijas nodaļu un Frīdriha Eberta fonda atbalstu.