Norisināsies desmitais gadskārtējais ārpolitikas un drošības forums Rīgas konference 2015

29.10.2015. 14:46

Desmito reizi pēc kārtas Rīgā norisināsies viens no Ziemeļeiropas nozīmīgākajiem drošības un ārpolitikas forumiem – Rīgas konference 2015, kas šā gada 6. un 7. novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pulcēs augsta līmeņa ārvalstu drošības un ārpolitikas ekspertus, diplomātus, politiķus, akadēmiķus, uzņēmējus un žurnālistus.  

 Konferencē ik gadu aktuālākie drošības un ārpolitikas jautājumi tiek skatīti plašā kontekstā. . Šogad konferencē tiks diskutēts par Eiropas Savienības ģeoekonomisko ietekmi pasaulē; NATO kapacitāti nosargāt stabilitāti pasaulē; kādas ir Krievijas un rietumu politiskās sadarbības nākotnes perspektīvas; jaunās paaudzes kara izaicinājumiem; informācijas kara sekām rietumu demokrātijai; un Eiropas politiskās kārtības nākotne.

”Rīgas konference 2015, kura notiks jau desmito reizi, ir kļuvusi par vienu no svarīgākajiem drošības politikas forumiem Ziemeļeiropā. Pēc veiksmīgi noritējušās Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē, augstā politiķu, diplomātu un pētnieku interese par Rīgas konferenci nostiprina Latvijas lomu aktuālās starptautiskās dienaskārtības apspriešanā” pauž ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Konferences diskusiju paneļos šogad piedalīsies Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks, Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis, Moldovas premjerministra vietniece un ārlietu ministre Natalja Germane, Slovākijas ārlietu ministrs Miroslavs Lajčaks, Rumānijas ārlietu ministrs Bogdans Lucians Auresku, Norvēģijas Ārlietu ministrs Bergs Brende, Starptautiskās Krīzes grupas prezidents Žans Marī Gēenno un citi.

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis uzsver, ka „2015.gadā drošības situācija reģionā joprojām ir saspringta un tieši tāpēc atbildes uz akūtiem drošības politikas jautājumiem ir jāmeklē Rīgas konferencē 2015, jo tajā piedalās ne vien politiķi, eksperti un akadēmiķi, kuri nodarbojas ar’ drošības jautājumiem, bet, izmantojot tiešraidi un interneta diskusiju instrumentus, arī pilsoniskās sabiedrības aktīvā daļa, jebkurš iedzīvotājs Latvijā un pasaulē, kam ir svarīgi drošības jautājumi ne tikai Latvijā, bet ari reģionā”.

„Rīgas konference 2015 vieno augstas raudzes profesionāļus, kam rūp starptautiskā drošība. Mums pašiem lielākās raizes sagādā Latvijas drošība un nākotnes izredzes ES un NATO laikā, kad pasauli pārņem draudīgu pārmaiņu mākoņi. Izrādās Latvijai ir kaimiņvalsts ar neskaidriem un, iespējams, agresīviem nolūkiem, tādēļ mums jābūt gataviem negaidītiem izaicinājumiem. Konference sniegs padziļinātu ieskatu starptautiskās politikas dienas kārtībā, diskusijas un pārrunas ar sabiedrotiem Eiropā, un ASV, kā arī partneriem citās valstīs skaidru pamatu lēmumiem un atbildīgu nostāju izšķirīgos mirkļos” min Latvijas Transatlantiskās organizācijas valdes priekšsēdētājs Toms Baumanis.

Rīgas konferences 2015 diskusijas un īpašu tiešraides programmu  skatītājiem internetā varēs vērot konferences mājas lapā www.rigaconference.lv, portālos Delfi.lv un LA.lv, Baltictimes.com, int.Hromadske.tv, Postimees.ee, kā arī  LSM.lv. Šogad tiešraidi varēs skatīties arī LMT Straumes aplikācijā. Tiešraides dalībnieki ir aicināti piedalīties konferences diskusijās sociālajos medijos Twitter un Facebook, kā arī uzdot jautājumus paneļdiskusiju dalībniekiem izmantojot oficiālo atslēgvārdu #RigaConf. Konferences darba valoda – angļu.

Masu mediji tiek aicināti akreditēties dalībai konferencē, aizpildot akreditācijas anketu internetā: http://ej.uz/RigaConfMedia. Lūdzam aizpildīt anketu līdz 04. novembrim.

Par Rīgas konferenci 2015

Rīgas konference 2015 ir viena no nozīmīgākajām Ziemeļeiropas drošības politikas un ārpolitikas forumiem, kurš Rīgā jau desmito gadu pulcēs vairāk nekā 36 valstu vadītājus, ministrus, diplomātus, ekspertus, akadēmiķus un žurnālistus. Jau otro gadu konferences norises vieta būs Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Konferenci organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju un Ārlietu ministriju. Konferences norisi atbalsta Ziemeļatlantijas līguma organizācija (NATO), Konrāda Adenauera fonds, SAAB, ASV Vācijas Maršala fonds (Black Sea Trust for Regional Cooperation), ASV vēstniecība Latvijā, Rīgas Dome, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Lielbritānijas vēstniecība Latvijā. Rīgas Kuģu būvētava, Latvijas Dzelzceļš, Connection Codes. Īpašie sadarbības partneri Air Baltic, Starptautiskā lidosta Rīga, Møller Group, Latvijas Mobilais Telefons. Informatīvie partneri: Latvijas Televīzija, DELFI, LETA, LSM.LV, Latvijas Avīze, Žurnāls Ir, Hromadske International, Postimees, Lithuanian Tribune, The Baltic Times, SUAS Global un Data Security Solutions.

Papildu informācija par konferenci, programmu, dalībniekiem un tiešraidi www.rigaconference.lv.

Informāciju sagatavoja:
Aivis Indāns

Rīgas konference 2015
Mediju koordinators

Tālr.: 24558300
E-pasts: aivis@lato.lv, media@lato.lv
www.rigaconference.lv
www.lato.lv