Noslēdzās ikgadējais drošības un ārpolitikas forums „Rīgas konference 2015”

09.11.2015. 16:42

Rīgā 6. un 7. novembrī norisinājās „Rīgas konference 2015”, kura ir viena no nozīmīgākajām konferencēm drošības un ārpolitikas jautājumos Baltijas jūras reģionā. Par šī gada konferences apspriestākām tēmām kļuva Krievijas izvērstā ārpolitiskā agresija un propaganda, kā arī NATO dalībvalstu loma globālās drošības aizsardzībā un stiprināšanā. Konferences izskaņā noslēguma vārdus visiem konferences dalībniekiem un skatītājiem veltīja Latvijas Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, uzsverot, cik daudz mēs atšķiramies 25 gadus kopš Berlīnes Mūra krišanas, kas ir tikai viens no iemesliem kāpēc ir nepieciešamas turpmākas diskusijas par nākotnes izaicinājumiem.

Šogad „Rīgas konference 2015”, kura noritēja Latvijas Nacionālajā Bibliotēkā, pulcēja vairāk nekā 500 dalībnieku no 40 pasaules valstīm. Kopumā tika aizvadītas 6 paneļdiskusijas un 6 īpašas kafijas paužu sesijas, kurās uzstājās un savā viedoklī dalījās 38 dažādu jomu un profesiju pārstāvji.

Akadēmiķi, eksperti, diplomāti, valsts amatpersonas un eksperti spraigās diskusijās pievērsās svarīgiem reģionālās un globālās drošības jautājumiem, plaši apspriežot situāciju Ukrainā, , Krievijas ārpolitiku attiecībā uz tās kaimiņvalstīm, sankciju radītās sekas un izaicinājumus, “Islāma Valsts” propagandas izmantošana, bēgļu krīze un citas aktuālas tēmas.

Interneta vietnē Twitter, „Rīgas konferences 2015” oficiālā mirkļbirka #RigaConf sasniedz 1,89 miljonu sekotāju visā pasaulē. Konferences mājaslapā tiešraidi vēraoja 80 pasaules valstīs.

 Par ,,Rīgas konferenci 2015’’

,,Rīgas konference 2015’’ ir viens no nozīmīgākajiem Baltijas jūras reģiona drošības politikas un ārpolitikas forumiem, kurš Rīgā jau desmito gadu pulcēja vairāk nekā 40 valstu vadītājus, ministrus, diplomātus, ekspertus, akadēmiķus un žurnālistus. Jau otro gadu konferences norises vieta bija Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Konferenci organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības un Ārlietu ministrijām. Konferences norisi šogad atbalstīja Ziemeļatlantijas līguma organizācija (NATO), Konrāda Adenauera fonds, SAAB, Melnās jūras fonds reģionālajai sadarbībaim ASV Vācijas Māršala fonda projekts, ASV, Lielbritānijas, Kanādas un Gruzijas vēstniecības Latvijā, Rīgas Dome, Gruzijas vīni “Askaneli Brothers” un Amber Distribution, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā. Rīgas Kuģu būvētava, Latvijas Dzelzceļš, Connection Codes. Īpašie sadarbības partneri airBaltic, Starptautiskā lidosta Rīga, Audi Latvija, Møller Auto Rīga un Møller Auto Lidosta, Latvijas Mobilais Telefons. Informatīvie partneri: Latvijas Televīzija, DELFI, LETA, LSM.LV, Latvijas Avīze, Žurnāls Ir, Hromadske International, Postimees, the Lithuania Tribune, The Baltic Times.

Papildus informācija par konferenci, programmu, dalībniekiem un tiešraidi www.rigaconference.lv.

Informāciju sagatavoja:

Aivis Indāns
,,Rīgas konferences 2015’’
Mediju koordinators

Tālr.: 24558300
E-pasts: aivis@lato.lv, media@lato.lv

www.rigaconference.lv

www.lato.lv