Šodien darbu uzsāk starptautiskais forums par drošības un ārpolitikas jautājumiem – ,,Rīgas konference 2015’’

06.11.2015. 09:35

Šodien, 6.novembrī, jau desmito gadu pēc kārtas darbu sāks viens no nozīmīgākajiem ārpolitikas un drošības politikas forumiem Baltijas jūras reģionā – ,,Rīgas konference 2015’’, kurš Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pulcēs vairāk nekā 500 dalībnieku no 40 pasaules valstīm. Divu dienu laikā valstu vadītāji, eksperti, diplomāti, profesori, un mediju pārstāvji piedalīsies diskusijās par šī brīža dienas kārtības aktuālākajām tēmām drošības politikā.

Konferenci atklās Latvijas Republikas Prezidents Raimonds Vējonis un aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, savukārt pirmajā diskusijas panelī Latvijas Republikas premjerministre Laimdota Straujuma, Ukrainas Republikas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks, Eiropas Savienības viceprezidents Valdis Dombrovskis, Amerikas Savienoto Valstu vēstnieks Eiropas Savienībā Entonijs Gārdners spriedīs par to, kā Eiropai saglabāt savu lomu un ietekmi jaunajos ģeopolitiskajos un ģeoekonomiskajos apstākļos.

Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas Valsts sekretārs Jānis Garisons kopā ar Polijas Republikas Senatoru Bogdānu Kliču, bijušo NATO Spēku Eiropā komandiera vietnieka ģenerālleitnantu Seru Ričardu Širefu, un Arizonas štata universitātes “McCain Institute for International Development”  izpilddirektoru Kurtu Volkeru pārrunās NATO lomu globālās stabilitātes aizsardzībā, tā sauktās “Islāma valsts” apkarošanā un NATO gatavības rīcības plāna realizāciju.

Tāpat konferencē tiks diskutēts par šī brīža aktuālākajiem notikumiem drošības politikā ne tikai Eiropā, bet arī pasaulē. Eksperti pārspriedīs turpmākās attiecības ar Krieviju: par sankciju radītajām sekām un to ietekmi uz turpmāko sadarbību. Tiks analizēts kā propaganda iedarbojas uz cilvēku apziņu un kā apkarot manipulāciju un nepatiesas informācijas izplatīšanu sabiedrībā. Visbeidzot, tiks izvirzīti Eiropas turpmākie mērķi saistībā ar Krievijas līdzšinējām darbībām, kā arī iespējamajiem terorisma draudiem, kurus varētu izraisīt “Islāma valsts” un bēgļu krīze Eiropā.

Visiem interesentiem būs iespēja vērot konferences tiešraidi tās oficiālajā mājas lapā www.rigaconference.lv, Ārlietu ministrijas mājaslapā www.mfa.gov.lv, un portālos Delfi.lv, LA.lv, LSM.lv, irir.lv, The Baltic Times, Hromadske International, the Lithuania Tribune. Pirmo reizi Rīgas konferenci 2015 varēs vērot izmantojot LMT Straumi.

Tiešraides dalībnieki ir aicināti piedalīties konferences diskusijās un apmainīties ar viedokļiem sociālajos tīklos Twitter un Facebook izmantojot oficiālo mirkļbirku (haštag) #RigaConf, kā arī uzdot jautājumus paneļdiskusiju dalībniekiem. Konferences oficiālā valoda – angļu.

Par ,,Rīgas konferenci 2015’’

,,Rīgas konference 2015’’ ir viens no nozīmīgākajiem Baltijas jūras reģiona drošības politikas un ārpolitikas forumiem, kurš Rīgā jau desmito gadu pulcēs vairāk nekā 40 valstu vadītājus, ministrus, diplomātus, ekspertus, akadēmiķus un žurnālistus. Jau otro gadu konferences norises vieta būs Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Konferenci organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības un Ārlietu ministrijām. Konferences norisi atbalsta Ziemeļatlantijas līguma organizācija (NATO), Konrāda Adenauera fonds, SAAB, Melnās jūras fonds reģionālajai sadarbībaim ASV Vācijas Māršala fonda projekts, ASV, Lielbritānijas, Kanādas un Gruzijas vēstniecības Latvijā, Rīgas Dome, Gruzijas vīni “Askaneli Brothers” un Amber Distribution, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā. Rīgas Kuģu būvētava, Latvijas Dzelzceļš, Connection Codes. Īpašie sadarbības partneri airBaltic, Starptautiskā lidosta Rīga, Audi Latvija, Møller Auto Rīga un Møller Auto Lidosta, Latvijas Mobilais Telefons. Informatīvie partneri: Latvijas Televīzija, DELFI, LETA, LSM.LV, Latvijas Avīze, Žurnāls Ir, Hromadske International, Postimees, the Lithuania Tribune, The Baltic Times.

Papildu informācija par konferenci, programmu, dalībniekiem un tiešraidi www.rigaconference.lv.

Informāciju sagatavoja:

Aivis Indāns

,,Rīgas konferences 2015’’

Mediju koordinators

Tālr.: 24558300

E-pasts: aivis@lato.lv, media@lato.lv

www.rigaconference.lv

www.lato.lv