Izsludināts eseju konkurss 6.-12. klašu skolēniem par Latvijas aizsardzību

12.05.2016. 12:23

Latvijas Transatlantiskā Organizācija (LATO) izsludina eseju konkursu  “Latvijas drošība un aizsardzība – ikviena valsts patriota goda lieta: ko Latvijas drošības labā varu darīt es?”, kurā aicināts piedalīties ikviens 6. – 12. klašu skolēns.

Konkursa mērķis ir rosināt skolēnos interesi par valsts aizsardzības struktūru, darbības virzieniem, iesaistītajām institūcijām un to nozīmi nacionālās drošības saglabāšanai, kā arī veicināt patriotisma sajūtu jauniešu vidū.

Konkurss norisināsies no š.g. 12. maija  līdz 10. jūlijam, kura laikā jaunieši ir aicināti iesūtīt savas pārdomas par tēmu, akcentējot savu viedokli par to, cik lielā mērā sabiedrībai būtu jāiesaistās valsts drošībā un aizsardzībā, kā arī izceļot, viņuprāt, veiksmīgākās pastāvošās iespējas. Konkursa organizatori cer noskaidrot pastāvošo attieksmi jauniešu vidū un izdarīt secinājumus, kurus priekšlikumu veidā iesniegt Aizsardzības ministrijai kā socioloģiska pētījuma rezultātus.

Organizatori ir sagatavojuši vairākas veicināšanas un pārsteiguma balvas  konkursa dalībniekiem. Labākie eseju autori saņems naudas balvas, kā arī simpātiju balvas no Narm Airsoft, militārās simulāciju spēles veidotājiem.

Darbu vērtēšana notiks trīs grupās: 6.–7. klašu skolēni, 8.–9. klašu skolēni un 10.–12. klašu skolēni, rezultātus publiskojot jūlija vidū  LATO mājaslapā un sociālajos tīklos, kā arī informējot uzvarētājus personīgi. Plašāka informācija un konkursa nolikums pieejams šeit, kā arī rakstot uz konkurss@lato.lv .

Plakāts_1606