Pasniegs tautas sagatavotu dāvanu Zemessardzei 25. jubilejas mēnesī

26.08.2016. 09:47

Noslēgusies Latvijas Transatlantiskās organizācijas (LATO) un Ziedot.lv organizētā Zemessardzes atbalsta kampaņa www.zemessargam.lv, par kurā saziedotajiem līdzekļiem iegādātās nakts redzamības iekārtas 30. augustā Dobelē  tiks dāvinātas Zemessardzei .

Kopš kampaņas uzsākšanas 2015. gada septembrī ir saziedoti vairāk 63 000 EUR, kas saņemti ne vien no Zemessardzes atbalstītājiem Latvijā, bet arī no latviešiem ārzemēs.

IS tēmēšanas ierīce un kamera

(Foto no Zemessardzes 25. jubilejas svinībām 11. novembra krastmalā 20. augustā. Foto: Gatis Dieziņš, Jaunsardzes un informācijas centrs)

Par saziedotajiem  līdzekļiem ir iegādātas 12 termālās infrasarkanā diapazona tēmēšanas ierīces triecienšautenēm (attēlā pa kreisi) un 4 termālā infrasarkanā diapazona novērošanas kameras (attēlā pa labi), kuras tiks piegādātas 30. augustā Zemessardzes 51. kājnieku bataljonam, kas gādā par Dobeles Mācību Atbalsta bāzes darbību un ikdienā nodrošina ieroču un specializētas tehnikas lietošanas apgūšanu zemessargiem.

Nakts redzamības ekipējuma piegādātājs noskaidrots konkursa kārtībā, izvēloties ekonomiski izdevīgāko piedāvājumu un pārbaudot ekipējuma paraugus Zemessardzes mācību laikā, novērtējot to spēju pienākumu izpildē.

 

“Esam gandarīti, ka izdevies kopīgiem spēkiem sagādāt mūsu zemes aizstāvjiem – mūsu zemessargiem – šīs nakts redzamības iekārtas, kas būtiski atvieglos pazudušu personu meklēšanu diennakts tumšajā laikā, novērošanas funkcijas veikšanu un paaugstinās. Priecājamies, ka spējam kopīgi sveikt Latvijas Zemessardzi tās jubilejas mēnesī un izrādīt pateicību visiem Latvijas vīriem un sievām, kas brīvprātīgi un neatlaidīgi rūpējas par visu mūsu drošību. Vēlamies arī pateikties partneriem, atbalstītājam un ziedotājam, kuri piedalījās un palīdzēja sasniegt kopīgo mērķi, “ komentē kampaņas iniciators un LATO valdes loceklis Juris Ulmanis.

Preses pārstāvjus, kas vēlētos piedalīties ekipējuma nodošanā Zemessardzei 30. augustā plkst. 13:00 Dobelē, Lauku ielā 15, aicinām pieteikties līdz 29. augustam plkst. 10:00 , sazinoties ar Gunu Freimani no Zemessardzes štāba (guna.freimane@mil.lv).