Eiropas Savienībai jāspēj sadarboties, lai uzlabotu reģiona stabilitāti un ekonomisko izaugsmi

29.10.2016. 16:13

Pulcējot vairāk kā 600 dalībniekus, vakar tika aizvadīta ikgadējā ārpolitikas un drošības forumā „Rīgas konference 2016” pirmā diskusiju diena. Dienaskārtībā tika spriests par NATO izaicinājumiem un arī par globālās ekonomikas jautājumiem.

Atklāšanas diskusijā “NATO 360° 24/7 – KĀ TO REALIZĒT?” bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens uzsvēra, ka NATO nevajadzētu fokusēties tikai uz teritoriālo aizsardzību, bet domāt par drošību daudz plašākā kontekstā. Tāpat, viņš norādīja, ka neskatoties uz to, ka ir palielinājusies Krievijas Federācijas klātbūtne pie NATO ārējām robežām, Krievijai nav tiesību iejaukties NATO paplašināšanās politikā. Savukārt, Latvijas Republikas eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga norādīja uz NATO nepieciešamību domāt par sabiedrības lielāku informēšanu, tādējādi izslēdzot politiskas manipulācijas.

 

Paneļdiskusijā “Eiropas perspektīvas globālās ekonomikas kontekstā” dominēja Eiropas Savienības izaicinājumi un iespējas konkurēt starptautiskajā ekonomikā. Diskusijas ietvaros ES komisārs eiro un sociālā dialoga jomā – Valdis Dombrovskis, Izmiras Ekonomikas universitātes profesors Balkāns Devlens, “The Economist” vecākais redaktors Edvards Lūkass apsprieda jautājumus par 2016. gada globālās ekonomikas aktuālākajām tendencēm, tostarp, zemajām naftas cenām un par Ķīnas, ASV un ES savstarpējo sadarbību dažādos pasaules reģionos vairakkārt noradot uz nepieciešamību reaģēt uz nevienlīdzības līmenī dažādas tas izpausmes.

 

Šodien – konferences noslēdzošajā dienā – dalībnieku un viesu uzmanībai tiks piedāvāti pieci diskusiju paneļi, kuru ietvaros izskanēs dažādu ekspertu viedokļi un priekšlikumi par šā brīža aktuālākajiem pasaules notikumiem. Rīta sesiju atklās diskusija „Krievijas ekonomika, un tās politikas izvēle”, un tai sekos paneļdiskusijas par drošības terminiem, par reģionālās drošības jautājumiem, par pastāvošo situāciju Tuvajos Austrumos. Šī gada konferenci noslēgs paneļdiskusija par ES nākotnes perspektīvam.

 

Visiem interesentiem būs iespēja vērot konferences tiešraidi oficiālajā mājas lapā www.rigaconference.lv un portālos Delfi.lv, Hromadske, the Lithuania Tribune, Postimees, iPress. Jau otro gadu pēc kārtas Rīgas konferenci 2016 varēs vērot, izmantojot LMT Straumi.

Tiešraides dalībnieki ir aicināti piedalīties konferences diskusijās un apmainīties ar viedokļiem sociālajos tīklos Twitter un Facebook izmantojot tēmirkli #RigaConf, kā arī uzdot jautājumus paneļdiskusiju dalībniekiem. Konferences oficiālā valoda – angļu.

Par Rīgas konferenci 2016

Rīgas konference 2016 ir viens no nozīmīgākajiem reģiona ārpolitikas un drošības politikas forumiem, kurš Rīgā šī gada 28. un 29. oktobrī norisināsies jau vienpadsmito reizi. Tā ietvaros tiksies un par aktuālajiem starptautiskiem jautājumiem diskutēs vairāk nekā 40 valstu vadītāji, diplomāti, vadošo jomu eksperti un akadēmiķi, kā arī žurnālisti. Jau trešo gadu pēc kārtas galvenā norises vieta būs Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Konferenci organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Latvijas Aizsardzības ministriju un Ārlietu ministriju. Konferences norisi atbalsta Ziemeļatlantijas līguma organizācija (NATO), Konrāda Adenauera fonds, ASV Vācijas Maršala fonds (Black Sea Trust for Regional Cooperation), Straptautiskā Lidosta Rīga, ASV vēstniecība Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Apply Intelligent Technologies, Askaneli Brothers, Amber Distribution Latvia, Gruzijas vēstniecība Latvijā, Kongsberg, Kanādas vēstniecība Latvijā, SAAB, Itālijas vēstniecība Latvijā, Ziemeļu padomes birojs Latvijā, Swedbank, Rīgas Dome. Īpašie sadarbības partneri Møller Group, Møller Auto Lidosta, Audi, Latvijas Mobilais Telefons. Informatīvie partneri: Latvijas Televīzija, DELFI, LETA, Žurnāls Ir, Hromadske International, Postimees, the Lithuania Tribune, iPress Georgia, un New Eastern Europe.

Papildu informācija par konferenci, programmu, dalībniekiem un tiešraidi www.rigaconference.lv.

Informāciju sagatavoja:
Aivis Indāns

Rīgas konferences 2016 Mediju koordinators
Tālr.: 24558300
E-pasts: aivis@lato.lv, media@lato.lv
www.rigaconference.lv
www.lato.lv