Gaidāma diskusija par Kremļa ietekmi uz medijiem

25.10.2016. 15:57

Rīgas konferences 2016 ietvaros, 29. oktobrī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā notiks publiska diskusija: “Divi gadi cīņā ar Kremļa meliem. Cik tālu esam?”

“Hromadske.ua ziņu dienests krievu valoda ir viens no retajiem plašsaziņas līdzekļiem Ukrainā, kas regulāri nodrošina objektīvas un uz faktiem balstītas ziņas no postpadomju valstīm”, saka Ukrainas neatkarīgā TV kanāla Hromadske izpilddirektore Katja Gorčinskaja (Katya Gorchinskaya), piebilstot: “Rīgā, mēs vēlamies redzēt, kā veicas citiem krievu valodā rakstošiem vai raidošiem plašsaziņas līdzekļiem, un ko vel varam darīt, lai uzlabotu mūsu sniegumu”.

Diskusijas mērķis ir diskutēt par neatkarīgo mediju iespējam konkurēt ar Kremļa sponsorētajiem un kontrolētajiem kanāliem, un izaicinājumiem krievu valodā raidošiem vai rakstošiem plašsaziņas līdzekļiem bijušās Padomju Savienības telpā. Diskusija piedalīsies: Jeržijs Pomianovskis (Jerzy Pomianowski), Eiropas Demokrātijas fonda izpilddirektors, Ivars Belte, Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētājs, Antons Šehovcovs (Anton Shekhovtsov), Legatum Institūta pētnieks, un Konstantīns fon Egerts (Konstantin von Eggert) atpazīts žurnālists no Krievijas, kas Rīgā pārstāves neatkarīgo TV kanālu “Телеканал Дождь” reportieris.

Latvijas Transatlantiskās Organizācijas valdes priekšsēdētājs Toms Baumanis piebilst: L: “Mēs vienmēr esam atbalstījuši vārda brīvību un objektīvu žurnālistiku. Ir lieliski, ka mūsu otrajā sadarbības gadā ar Hromadske kopīgi veidojam šādu diskusiju, kas ir svarīga un aktuālā ne tikai Ukrainai, bet arī Latvijai un citām valstīm reģionā. Tā vēlreiz apliecinām veiksmīgu sadarbību starp Latviju un Ukrainu”.

Diskusija “Divi gadi cīņā ar Kremļa meliem. Cik tālu esam?” ir atvērts visiem interesentiem un norisināsies 29. oktobrī laikā no 13:00 līdz 15:00. Šīs diskusijas darba valoda ir krievu, un tā būs skatāma tiešsaistē LATO Facebook lapā, kā arī ru.Hromadske.ua. Pasākums norisinās Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Magnum auditorijā.

Diskusiju organizē Hromadske.ua , Latvijas Transatlantiskā Organizācija, Latvijas Universitāte un Rīgas Ekonomikas augstskola.

Par Hromadske

Hromadske.ua ir neatkarīga multimediju organizācija, kuru 2013. gadā dibināja žurnālisti kā pilotprojektu sabiedriskam mediju kanālam Ukrainā. Hromadske in Russian (ru.hromadkse.ua) ir ziņu platforma krievu valodā, kas nodrošina neatkarīgu, uz faktiem balstītu ziņu pārklājumu krievvalodīgajai auditorijai Ukrainā un ārpus tās.

 

Par LATO

Latvijas Transatlantiskā Organizācija (LATO) ir nevalstiska organizācija, dibināta 2000. gadā, ar mērķi informēt Latvijas sabiedrību par NATO un Latvijas dalību NATO. Kopš 2006. gada LATO ir viens no ikgadējā drošības un ārpolitikas foruma Rīgas konference organizatoriem.

Kontaktinformācija:

Aivis Indāns
Rīgas konference 2016 mediju koordinators E-pasts: aivis@lato.lv
Tālrunis: (+371) 26595406