Norisināsies vienpadsmitais gadskārtējais ārpolitikas un drošības forums Rīgas konference 2016

24.10.2016. 15:50
  1. un 29. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies viens no Baltijas jūras reģiona ikgadējiem nozīmīgākajiem drošības un ārpolitikas forumiem – Rīgas konference 2016, kas vienpadsmito gadu pēc kārtas pulcēs vairāk nekā 600 augsta līmeņa ārvalstu drošības un ārpolitikas ekspertu, diplomātu, politiķu, akadēmiķu, uzņēmēju un mediju pārstāvjus.

Konferencē ik gadu aktuālie drošības un ārpolitikas jautājumi tiek skatīti plašākā kontekstā. Šogad konferencē tiks diskutēts par šādām tēmām:  Eiropas Savienības loma globālajā ekonomikā, Brexit ietekme uz savienības nākotni, NATO spēja pielāgoties 21. gadsimta izaicinājumiem, Rietumu attiecības ar Krieviju un Austrumu partnerības valstu izaicinājumi.

Rīgas konferencē 2016  viedokli paudīs tādas augsta līmeņa amatpersonas kā bijušais NATO ģenerālsekretārs Andress Fogs Rasmusens, Kanādas aizsardzības ministrs Hardžits Sadžans, Latvijas Republikas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Alžīrijas ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrs Ramtans Lamamrs un daudzi citi. Diskusiju apraksti, kā arī runātāju biogrāfijas  ir pieejamas Rīgas konferences 2016 mājaslapā www.rigaconference.lv

Latvijas Republikas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, runājot par Rīgas konferenci, saka: “Šī gada Rīgas konference būs īpaši nozīmīga tādēļ, ka valsts aizsardzības politikas jautājumus skatīsim vasarā notikušā NATO samita kontekstā. Tieši tādēļ man ir liels gandarījums par Kanādas aizsardzības ministra dalību konferencē un divpusēju tikšanos ar ministru, jo pēc Varšavas samita lēmumiem Latvijas un Kanādas turpmākā militārā sadarbība būs ļoti cieša. Kā zināms, Kanāda ir kļuvusi par ietvarvalsti starptautisko spēku kaujas grupai, kas jau no nākamā gada tiks izvietota Latvijā.”

 

Kopš 2010.gada Rīgas konferences diskusijas un īpašu tiešraides programmu skatītāji var vērot internetā, konferences mājaslapā www.rigaconference.lv, portālos www.delfi.lv, www.hromadske.ua, www.postimees.ee, www.ipress.ge, kā arī www.straume.lmt.lv. Tiešraides  skatītāji ir aicināti arī piedalīties konferences diskusijās sociālajos medijos Twitter un Facebook, kā arī uzdot jautājumus paneļdiskusiju dalībniekiem, izmantojot oficiālo tēmturi #RigaConf. Konferences darba valoda – angļu.

Par Rīgas konferenci 2016

Rīgas konference 2016 ir viena no nozīmīgākajām Baltijas jūras reģiona drošības politikas un ārpolitikas forumiem, kurš Rīgā jau vienpadsmito gadu pulcēs vairāk nekā 40 valstu vadītājus, ministrus, diplomātus, ekspertus, akadēmiķus un žurnālistus. Jau trešo gadu konferences norises vieta būs Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Konferenci organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju un Ārlietu ministriju. Konferences norisi atbalsta Ziemeļatlantijas līguma organizācija (NATO), Konrāda Adenauera fonds, ASV Vācijas Maršala fonds (Black Sea Trust for Regional Cooperation), Straptautiskā Lidosta Rīga, ASV vēstniecība Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Apply Intelligent Technologies, Askaneli Brothers, Amber Distribution Latvia, Gruzijas vēstniecība Latvijā, Kongsberg, Kanādas vēstniecība Latvijā, SAAB, Itālijas vēstniecība Latvijā, Ziemeļu padomes birojs Latvijā, Swedbank, Rīgas Dome. Īpašie sadarbības partneri Møller Group, Møller Auto Lidosta, Audi, Latvijas Mobilais Telefons. Informatīvie partneri: Latvijas Televīzija, DELFI, LETA, Žurnāls Ir, Hromadske International, Postimees, the Lithuania Tribune, iPress Georgia, un New Eastern Europe.

Vairāk par konferenci, tās programmu, dalībniekiem un tiešraidi skatīt mājaslapā www.rigaconference.lv.

 

Informāciju sagatavoja:

Aivis Indāns

Rīgas konferences 2016
Mediju koordinators
Tālr.: 2659 5406
E-pasts: aivis@lato.lv, media@lato.lv
www.rigaconference.lv / www.lato.lv