Rīgas Jauno Līderu Forumā 2016 piedalīsies jaunieši no 24 valstīm.

25.10.2016. 15:53
  1. – 29. oktobrī, paralēli Rīgas Konferencei 2016, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks drošības un aizsardzības aktualitātēm veltīts Rīgas Konferences Jauno Līderu Forums 2016. Forumā piedalīsies 56 dalībnieki, vecumā no 18 līdz 30 gadiem, no 24 valstīm un 4 kontinentiem.

Foruma ietvaros ir plānotas vairākas paneļdiskusijas, kurās tiks diskutēts par NATO austrumu un dienvidu robežu situāciju, kā arī NATO dalībvalstu pieņemto lēmumu efektivitāti un izpildījumu.

Runātāju vidū būs bijušais NATO spēku Eiropā virspavēlnieka vietnieks ģenerālis sers Ričards Širefs (Gen. Sir Richard Shirreff); NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts; Austrumu stratēģiskās komunikācijas uzdevumu vienības vadītājs Eiropas Ārējās darbības centrā Dzails Portmans (Mr. Giles Portman); Turcijas vēstnieks Latvijā V. E. Hairi Hairets Jalavs (H.E. Mr. Hayri Hayret Yalav); NATO saistību daļas vadītāja Dr. Gerlinde Nīhus (Dr. Gerlinde Niehus) un citi. Foruma darba valoda – angļu. Programma un dalībnieku saraksts pieejams Rīgas Konferences mājas lapā www.rigaconference.lv.

Papildu diskusijām forumā tiks izspēlēta simulāciju spēle, kuras mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par NATO Ziemeļatlantijas padomes sanāksmi ārkārtas lēmumu pieņemšanā un ļaus iejusties lēmumu pieņēmēju lomās. Tajā tiks izspēlēti divi iepriekš izdomāti scenāriji. Katrs foruma dalībnieks pārstāvēs kādu konkrētu NATO dalībvalsti un sniegs attiecīgajai valstij raksturīgu skatījumu uz ārpolitiskiem un aizsardzības jautājumiem.

 

Plašāka informācija par pasākuma programmu un viesiem atrodama mājaslapā: www.rigaconference.lv/rcflf

Diskusiju daļa ir atvērta Rīgas Konferencē akreditēto mediju apmeklējumam.

Mediju reģistrācija dalībai Jauno Līderu Foruma 2016 paneļdiskusijās: www.rigaconference.lv/media

 

Informāciju sagatavoja:
Aivis Indāns
Rīgas konferences 2016 mediju koordinators
Tel: 2659 5406
E-mail: aivis@lato.lv